Milevsko – Králův Dvůr 1:1

Cábelíci měli od počátku utkání herně navrch a vypracovali si také dostatek šancí. „Kdybychom vyhráli vyšším rozdílem, nikdo by se nemohl divit,“ uvedl trenér Králova Dvora Miloslav Kučera, který přiblížil některé šance cábelíků. „Měli jsme čistá sóla na branku, ať to byl Kyklhorn, Petr Dochtor nebo nový hráč Zajac,“ poznamenal Kučera a doplnil, že ani jedno sólo Králodvorští neproměnili. „Doufám, že se to do čtrnácti dnů změní a šance budeme proměňovat,“ poznamenal trenér cábelíků. Cábelíci i v následných minutách měli jasně navrch a domácí pouštěli k ohrožení své branky naprosto minimálně. Bezbrankový stav vydržel až do 73. minuty, kdy se dostali k ojedinělému útoku hráči Milevska. Tato akce skončila šťastnou brankou. „Asi v 73. minutě soupeř podruhé ve druhé půli překročil půlící čáru a po nevinném centru do vápna to doskákalo do branky. Takže to byl takový nešťastný gól,“ poznamenal trenér Kučera ke gólu Milevska. Cábelíci zabrali, následné šance ale opět nedokázali proměnit. „My nedokážeme asi dávat góly, takže jsme nakonec byli rádi, že z posledního rohového kopu jsme vyrovnali,“ přiblížil Kučera vývoj v závěru zápasu. V 90. minutě si Kyklhorn naskočil na centr Petra a hlavou se postaral o vyrovnání. Zápas tedy skončil remízou 1:1.

V dresu cábelíků se objevila nová tvář. Z Českých Budějovic přišel slovenský útočník Patrik Zajac. „Máme ho na hostování, doufám jako střelce,“ poznamenal Kučera, který s dalšími posilami již nepočítá. „Teď už to máme uzavřené. Myslím, že mančaft je podstatně kvalitnější, teď to musíme dát dohromady a doufat, že se nám zadaří a hráči se chytnou po psychické stránce a budeme hrát tak, abychom jeli k záchraně,“ poznamenal trenér Králova Dvora, který dodal, že nové tváře zapadly bez problémů do kolektivu. „Až na jeden problém s Bálkem, který jsme vyřešili, hráči zapadli a tvoří i dobrý kolektiv, nejen fotbalový,“ dodal Kučera.

Další přípravné utkání čeká fotbalisty Králova Dvora již v úterý, kdy se vypraví do Plzně. Zde se utkají cábelíci s kombinovaným celkem Viktorie. „To bych bral jako největší generálku. Tam bychom měli vidět, jak na tom jsme,“ uvedl trenér Kučera, který dodal, že v sobotu pak Králův Dvůr změří síly v posledním přípravném utkání síly s Radotínem..

Poločas: 0:0.

Králův Dvůr: Patrovský (46. Mojžíš) – Trantina, Bláha T., Bláha P., Sklenář (Dochtor M.) – Bureš, Kyklhorn, Petr, Nejepsa (46. Zajac), Dochtor P., Novák.