Plzeň komb. – Králův Dvůr 3:1

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří se po čtvrthodině hry dostali do vedení. Plzeň poté měla převahu, z vyrovnání se ale mohli radovat cábelíci. „My jsme vyrovnali, bylo to jako přes kopírák v mistráku, rozhodčí ale gól neuznal. Odpískal faul,“ poznamenal trenér Králova Dvora Miloslav Kučera. Závěr první půle hosté nezvládli. Domácí po trefách Rodrigueze a Leitla ze 42. a 44. minuty vedli již 3:0. „Už se zdálo, že je po zápase, ale ve druhé půli si dovolím tvrdit, že jsme byli lepší,“ uvedl Kučera. V 67. minutě se Králův Dvůr dočkal snížení, když chybu plzeňské obrany dokázal potrestat Michal Novák. A pro cábelíky mohlo být i lépe, v další šanci totiž nastřelili tyč. V závěru zápasu se do šancí dostali i domácí hráči, kteří si ale vylámali zuby na brankáři Patrovském. Zápas tedy skončil vítězstvím Plzně 3:1. „I když jsme korigovali stav, ze druhé strany musíme uznat kvality soupeře. Takže to tak asi má být. Dokud nebudeme proměňovat šance, nemůžeme pomýšlet na úspěch,“ uvedl trenér Kučera, který následně zhodnotil utkání. „Jsem zklamán, jako vždy, když se prohraje. Dovolím si tvrdit, že jsme v určitých fázích nebyli určitě horší než soupeř. Akorát nám se ještě těžce dávají góly a soupeř na nás proměnuje téměř jakoukoliv příležitost. To je náš vějvětší problém,“ poznamenal trenér cábelíků, kterému se již rýsuje sestava pro první mistrovské utkání. „Někdo je ve formě, někdo není, ale až tak na dva posty to bude jasné,“ prozradil Kučera. Závěrečný přípravný zápas sehrají fotbalisté Králova Dvora o víkendu s Radotínem. O místě a čase utkání se jedná, neboť Králodvorští nechtějí hrát na umělce.

Branky: 17. Presl, 42. Rodrigues, 44. Leitl – 67. Novák. Rozhodčí: Mazán. Poločas: 3:0.

Plzeň B: Viktoria B: Houdek (46. Šilhánek) – Nový (46. Bauer), Hájovský, Chvojan (30. Tatanašvili), Mandous – Bauer (30. Staněk), Rodrigues, Polák – Leitl, Presl (70. Houdek), Bárta.

Králův Dvůr: Mojžíš – Trantina, Beutel, Petr, Kyklhorn, Nejepsa, Tlustý, Bureš, P. Bláha, P. Dochtor, Zajac. Střídali: P. Gabriel, T. Bláha, Sklenář, M. Dochtor, Novák, Fulín, Patrovský.