Radotín – Králův Dvůr 0:5

Cábelíci nastoupili do generálky v mírně pozměněné sestavě, když někteří hráči, kteří nastupují stabilně, si zahráli na trochu jiných postech, než doposud. „Ještě jsem zkoušel, abychom to měli ve středu hřiště vyplněno více běhavějšími a důraznějšími hráči,“ prozradil důvod změn trenér Králova Dvora Miloslav Kučera, který prozradil, že sestava ze sobotní přípravy naznačila, kdo naskočí do základu v zápasu s Karlovými Vary. „Takhle nějak podobně by to mohlo být i v prvním mistrovském zápase,“ potvrdil Kučera.

Výsledek poslední přípravy naznačuje, jak se utkání vyvíjelo. „Nemůžeme říct, že to bylo naprosto jednoznačné. Soupeř taky nastupuje v jedenácti lidech, ale dovolím si tvrdit, že v utkání jsme určitě byli lepším celkem,“ poznamenal trenér cábelíků, který dodal, že první poločas byl vcelku vyrovnaný. „Když soupeř stačil v první půli kondičně, tak to bylo vcelku vyrovnané,“ dodal Kučera. Králodvorští vedli po první pětačtyřiceti­minutovce 1:0, po změně stran pak přidali další čtyři góly. „Ve druhé půli jsme si vytvořili jasnou převahu. Tu jsme vyjádřili i brankově, i když to klidně mohlo být ještě vyšším rozdílem. Jsem rád, že si kluci s chutí zastříleli a doufám, že jim to vydrží,“ poznamenal trenér Kučera, kterého těšilo, že družstvo udrželo čisté konto. „Je pozitivní, že jsme konečně nedostali góla, i když domácí měli dvě situace, kdy se dalo skórovat. Mojžíš byl ale vždycky na místě a zachránil to,“ poznamenal Kučera, který zmínil i novou tvář v dresu Králova Dvora, útočníka Patrika Zajace. „Doufám, že Patrik nechytl syndrom Králova Dvora v neproměňování šancí. Měl na noze alespoň čtyři góly. Snad si to šetří do mistrovských zápasů,“ uvedl Kučera.

Dodejme, že první jarní mistrovské utkání sehrají fotbalisté Králova Dvora v neděli od 14.30 hodin na domácí půdě s Karlovými Vary.

Branky: Novák 2, Tlustý, Beutel, Petr Bláha. Poločas: 0:1.

Králův Dvůr: Mojžíš – Petr (Bláha), Beutel, Gabriel, Bureš – Kyklhorn, Tlustý, Trantina, Nejepsa – Novák (60. Sklenář), Zajac.