„V první půli jsme byli jednoznačně lepším mužstvem. S vedením 2:0 jsme byli celkem spokojení,“ uvedl Kučera, jehož svěřenci od 55. do 60. minuty dokázali vstřelit tři branky a vedli tak již 5:0. Za tohoto stavu domácí polevili. „Bylo to 5:0 a i já jsem si myslel, že bylo rozhodnuto, to přiznávám. Proto jsem také vystřídal všechny tři hráče najednou,“ uvedl králodvorský trenér, který přiznal, že jak hráči, tak i on podlehl za tohoto stavu uspokojení.

Po trojím vystřídání se hosté výrazně zvedli a zkorigovali utkání na 5:3. „Neřekl bych, že to bylo tím, že jsme vystřídali tři hráče, ale snížila se naše koncentrace,“ osvětlil hlavní problém trenér Kučera. Někteří domácí hráči také začali předvádět uvolněné parádičky. „To nejde. Je to nezodpovědnost. My se musíme koncentrovat,“ podotkl trenér Kučera, jehož svěřenci inkasovali v rozmezí osmi minut tři branky. „ Soupeř své šance zakončil perfektně. Dostali jsme tři góly a koukali jsme jak z jara,“ podotkl králodvorský trenér.

V závěru utkání ale za stavu 5:3 místo náporu hostů domácí znovu začali hrát. „Naštěstí jsme se dostali do zápasu. Ještě jsme měli šance a Červenka to završil krásným gólem,“ uvedl Kučera, který byl s utkáním spokojen. „Myslím, že to je naprosto zasloužené vítězství. Věřím, že kdyby nedošlo ke snížení koncentrace, tak jsme soupeři možná dali osm gólů,“ podotkl trenér cábelíků, který dodal, že utkání bohaté na branky se určitě divákům muselo líbit.

Po utkání se trenér Kučera snažil najít pozitivum i v hluchém místě, které domácí hráči předvedli ve druhém poločase za stavu 5:0. „Když už jsme vyhráli, je dobře, že to přišlo. My se teď o tom budeme týden bavit a hráči už to příště neudělají a dají si na to pozor,“ dodal trenér Kučera ke ztrátě koncentrace.