Považujete podzim za vydařený?

Určitě bych byl neskromný, kdybych ho nepovažoval za vydařený. Skončili jsme na druhém místě, o bod za béčkem Žižkova. Navíc máme ještě ve hře tři body za kauzu s Domažlicemi. Získali jsme zatím 33 bodů, což je na tento mančaft docela úspěch, protože když se ohlédnu, kolik bodů jsme měli po minulých sezonách, tak je vidět, že jsme udělali snad kus práce.

Poměrně brzy se zranil Roman Fulín. Bylo toto oslabení znát i na výsledcích?

Určitě. Začátek jsme měli docela špatný, kdy jsme ztratili doma s Jankovem a remizovali jsme ve Strakoniciích. Určitě na tom měla podíl i jeho neúčast. Je to zkušený hráč, který je oporou týmu.

Platí nadále cíl, že se chcete pokusit o postup do ČFL?

Určitě. Jinak kdybychom neměli tento cíl, tak si dovolím tvrdit, že jsme už nyní zachránění, pro co bychom to pak hráli.

Postup ale nebude lehký, čelo tabulky je poměrně našlapané.

Určitě. Svým způsobem české soutěže jsou nezajímavé. Tam se může stát, že jeden mančaft uteče a není de facto o co hrát. Také se snažím svým málem přispět k tomu, že by se soutěž částečně zreorganizovala, aby postupovali například dva nebo se hrály baráže, což by bylo zajímavé pro celou soutěž a hlavně pro diváky, když se hraje zápas vabank.

Myslíte si, že bod o postup může významně ovlivnit to, jak si povede Žižkov v 1. lize? Přece jen pokud by měl Žižkov brzy zajištěnu záchranu v lize, mohl by výrazně posílit divizní celek.

Tak to je, jednak pokud by byli brzy zachránění, pak také ale nastane varianta, že první liga končí daleko dříve než divize, tak věřím, že kdyby byli ve hře a lámal by se chleba, tak určitě budou chtít posílit hráči z áčka. Já ale zas tvrdím, že my máme také dobré mužstvo a dva, tři hráči mužstvo nedělají. Kolikrát to mužstvu bývá na škodu, když tam přijde hráč, který s ním není sžitý a má jiné ambice, když hraje první ligu a bere to pomalu jako za trest. Nejsem zastáncem toho, že by to byla obrovská výhoda.

V minulosti měl králodvorský kádr vždy velké problémy se zraněními. Letos to ale vypadalo, že se až na pár drobných zranění mužstvu vyhýbají.

Letos mi to připadalo docela normální. To byly atypické roky, kdy jsme měli vždy šest, sedm poměrně vážně zraněných hráčů. Doufám, že už se to Královu Dvoru vyhne a že to přešlo jinam. To bylo vždy strašně citelné oslabení, kádr se neustále měnil, to nikdy nepřidá.

Během podzimu se výtečně dařilo Michalovi Červenkovi a Petru Dochtorovi. Oba dohromady vstřelili více než polovinu gólů celého mužstva. Může na jaře ohrozit boj o postup případné zranění těchto hráčů, nebo pokles jejich formy?

Zranit se nesmí (smích), to je jedna věc. Já si ale myslím, že třeba Petr Dochtor těch gólů dal ještě málo, protože jeho potenciál je daleko větší, než kolik gólů dal. Teď se hodně zvednul a daří se mu a to se také odrazilo na hře mančaftu. Michal Červenka, to je obrovský talent, akorát bych chtěl, aby ho ještě více rozvinul. Tito dva hráči jsou klíčoví a měli by být klíčoví i nadále, ne–li to, že by se mohli podívat do vyšších soutěží.

Během podzimu prosákly ze zákulisí informace, že Marek Mojžíš chce údajně na čas skončit s fotbalem. Můžete se k tomu vyjádřit?

Mě konkrétně něco naznačil před půl rokem. Osobně mi ale nic neřekl a asi ví, jaký na to mám názor. Určitě nikoho nebudu přemlouvat, ale pokud nechá za sebe zaplatit takovéto peníze a přišel by na rok, tak tam si dávám velký otazník.

V průběhu podzimu jste změnili herní systém ze 4–4–2 na 3–5–2. Co vás k tomu vedlo?

V první řadě mě k tomu vedlo to, že jsme dostávali góly, kdy si jednotliví hráči mysleli, že je neurčité, čí je to gól. Jeden by to nejraději svalil na druhého a tímto rozestavením jsme zvýšili zodpovědnost jednotlivých hráčů v obranné fázi. Daleko více jsme zahustili střed hřiště, kde jsme soupeře vždy začali přehrávat a záložníci následně mohli vytvářet šance pro útočníky. Zatím se nám to ve třech zápasech osvědčilo, ale jak to půjde dál, to uvidíme. Bude záležet na zraněních a hráčském kádru.

Dají se během zimní přestávky očekávat změny v kádru?

Všichni tu chtějí zůstat a ještě máme v jednání dva, možná tři hráče, kteří by byli určitě vělkým přínosem a zvýšili by daleko více konkurenci v mančaftu. Alespoň dva bychom chtěli dotáhnout, aby byla konkurence, abychom jeli naplno a pokusili se postoupit.

Můžete prozradit, o které posty se jedná?

Jedná se mimo brankáře o každý post v mužstvu.

Můžete přiblížit zimní přípravu mužstva?

Nic nového a světoborného nebudeme vymýšlet. Určitě vsadíme na základ fyzické kondice, ze které se vše odvíjí a nám se to v jarních částech vždy vyplatilo. Ani neplánujeme hrát turnaj, protože jsme si domluvili přátelské zápasy, které se ještě rozrostou. Hry bude dost a uvidíme, jestli do toho vložíme krátkodobější soustředění na horách.

Máte již nějaké přípravné zápasy před Vánoci?

Ne. My jsme skončili posledním zápasem, podali jsme si ruku a kdo chce, může si jednou týdně chodit zahrát na umělku. Řeknu upřímně za sebe, že jsem toho měl nad hlavu a jsem rád, že byl konec podzimu. Člověk si od fotbalu také musí odpočinout.

Koho vidíte jako největší konkurenty v boji o postup?

Já si myslím, že Třeboň, která má velice dobrý a kompaktní mančaft. Těm věřím, že by mohli páchat největší rozruch. Ale samozřejmě když mají Žižkov B a Votice tolik bodů, tak kádry mají také kvalitní a budou tam chtít být. Je to hodně těžké předpovídat. Samozřejmě bych si přál, aby po pátém jarním kole měl Králův Dvůr náskok osmi bodů.