Jak jste spokojen s umístěním po podzimu a s výkony, které jste předváděli?

Před sezonou jsme si dali za cíl po podzimu umístění do pátého místa a to jsme splnili. S tím panuje spokojenost, když se ale ohlédnu za podzimní částí, tak jsem trochu i nespokojen, protože některé prohrané domácí zápasy opravdu mrzí. Tam jsme mohli získat nějaký ten bodík k dobru. Na druhou stranu, ono se řekne: „kdybyste doma vyhráli, mohli jste mít třicet bodů.“ Ale je to fotbal, nikdo dopředu neví, jestli domácí nebo venkovní zápas vyhraje. Je to prostě houpačka. Vpodstatě ale panuje spokojenost.

Jak jste zmínil, doma se vám příliš nedařilo. Venku jste ale soupeře dokázali dostat pod tlak, což v domácích zápasech nebylo k vidění. Bylo to tím, že do Berouna přijela většina celků s hodně zahuštěnou obranou?

Já bych řekl, že se nám hraje lépe venku, protože tam je mužstvo uvolněné. Venku se soupeř s námi snaží hrát fotbal, a to nám přesně vyhovuje. Například v Benešově nebo v Kunicích jsme odehráli výborné partie a domácí nás za výkony vždy chválili. Je to určitě tím, že soupeři doma potřebují vyhrát, otvírají to a my se dostáváme více do šancí. Obrannou fázi máme dobrou, takže s tím jsme velký problém neměli. Mužstvo máme v záložní a hlavně v útočné řadě silné, takže se úspěch dostavil.

Co se týče domácích zápasů, někteří soupeři přijeli s taktikou bránit. Na to jsme zatím zbraň nenašli. Ale co mohu říct, dost jsem nad tím přemýšlel a myslím, že jsem ty chyby a důvody, proč jsme nebyli doma úspěšní, odhalil. Mám vizi do jarní části, kdy se budeme snažit ty chyby odstranit . Ale to bych si nechal zatím pro sebe.

Během podzimu jste se zranil. Pokusíte se do jara ještě vrátit do branky?

Zranil jsem se a teď jsem podstoupil operaci. Uvidíme, rekonvalescence trvá obvykle tak půl roku.

Před sezonou se mluvilo o tom, že již od jara by mělo berounské áčko hrát své zápasy na hřišti Na Ostrově. Jak to bude na jaře? Dohrajete letošní sezonu Na Máchovně, nebo se skutečně přesunete na ostrov?

My bychom rádi hráli na jaře již Na Ostrově, jednáme ještě o některých organizačních záležitostech, takže si myslím, že by se tam jaro odehrát mohlo, ale nevím to na sto procent, protože po sezoně jsme se s vedením ještě pořádně nesešli. Budeme o tom jednat. Během prosince a ledna bychom to měli dojednat a pak se uvidí.

Jaký je hlavní cíl pro jarní část sezony?

Cílem je opět se umístit do pátého místa. Na první a druhé místo již máme dost velký odstup, ale kdyby se nám podařilo dostat se na třetí nebo čtvrté místo, byli bychom velice rádi. Páté místo je ale náš cíl a to bychom chtěli udržet.

V průběhu sezony jste často mluvil o nacvičených standardních situacích. Myslíte si, že fakt, že jste na standardkách hodně zapracovali, se projevil i na současném bodovém zisku mužstva?

Stoprocentně. My jsme dávali góly převážně ze standardních situací. Jsem rád, že se s tím kluci takto vypořádali, protože to dříve byla naše slabina. Řekl bych, že jsme dříve dávali góly ze standardek spíše náhodně a byla to naše nevýhoda. Je to dáno tím, že k tomu máme exekutory, tedy kluky, kteří to umí kopnout. To je pak tři čtvrtě úspěchu. Oni to kopnou do místa, do kterého si řekneme a pak máme hráče, kteří to umí hlavičkou prodloužit nebo proměnit. Když máte dobré exekutory, tak to je tři čtvrtě úspěchu.

Hlavní útočnou silou mužstva byli na podzim Marek Horel a Michal Novák. Nemáte obavy z toho, že pokud by se tito hráči zranili, že budete v útoku bezzubí?

Já bych neřekl, že bychom byli bezzubí. Kdyby se zranili oba, možná by problém byl, ale nepředpokládám, že bychom oba dva hráče měli mimo hru. Varianty útočníků máme a myslím si, že bychom se s tím vypořádali. Síla by samozřejmě nebyla taková, protože Marek Horel se s Michalem Novákem perfektně sehráli a výborně se doplňovali. Jsou to typy útočníků přesně pro naše mužstvo. Když vypadnou na jeden zápas, mám variantu, která by se doplnila.

Během podzimu se vám nedařilo doma, ale venku jste poměrně často bodovali. Když se to vezme s nadsázkou, nebylo by pro vás lepší odehrát všechny zápasy na hřištích soupeřů?

Také jsme se o tom bavili a říkali jsme, že kdybychom hráli všechny zápasy venku, tak jedeme na postup do divize a smáli jsme se tomu. Když jsme pak hráli doma a nedařilo se, tak jsme si říkali: „už abychom jeli ven“.

Bylo to hlavně tím, že jsme domácí zápasy odehráli v křeči. Řekl bych, že některé zápasy doma se nám podařily, ale když to vezmu celkově, tak se nám doma nedařilo. Ale tak to ve fotbale bývá. Vždy je co zlepšovat. Každá půlsezona odhalí jinou chybu, na které se musí zapracovat. A když ji vypilujete, objeví se něco dalšího. To je prostě fotbal, je potřeba se poučit z chyb. Kdybychom nedělali chyby, asi bychom hráli v lize mistrů.

Dají se očekávat během zimy očekávat změny v sestavě?

Určitě. Máme vytipované hráče na rozšíření a zkvalitnění kádru, aby vznikla konkurence. Ta mi na Cementce dlouho chyběla. Ono nedělá příliš dobrotu, když hráči mají jisté místo v sestavě. Nejsem ale zastánce toho, aby byl na hráče vyvíjen permanentní tlak, aby pak z toho byli psychicky špatní. Pak by z toho bylo více škody než užitku. My chceme vytvořit takový ten zdravý tlak.

Můžete přiblížit nadcházející zimní přípravu?

My jsme po sezoně předehrávali turnaj v Praze, byli jsme čtrnáct dní aktivní. Teď mají kluci volno. Doléčují zranění a Michal Novák jde na operaci s třísly, se kterými měl chronické problémy.

Začínat budeme s přípravou hned začátkem ledna. Budeme trénovat čtyřikrát v týdnu plus zápas v Praze. Ke konci ledna bychom měli jet na týdenní soustředění ve sportovním centru, o kterém zatím jednáme. V lednu se soustředíme spíše na hrubší přípravu, vytrvalost a sílu. Poté by mělo následovat soustředění a tam bychom měli zapracovat na rychlosti v kombinaci s hřištěm.

Zmínil jste zimní turnaj. Můžete přiblížit o jaký turnaj se jedná a se kterými celky se utkáte?

Turnaj se odvíjí ve dvou částech. Jedna skupina hraje na Aritmě Praha, druhá v Radotíně. Ty skupiny jdou proti sobě a pak se hraje skupina o první místo. My tam máme hlavně mužstva, která se pohybují v Praze. To znamená pražské celky hrající divizi, přebor a I.A tříd. V Radotíně je to podobné. Ve skupině máme Aritmu Praha, Motorlet B, Střešovice a podobné celky. Hrají tam i extraligové dorosty Kladna a Bohemky.