V závěru minulého týdne museli Berounští řešit nepříjemný problém. Pro první mistrovské utkání totiž nemohli nasadit záložníka Radka Kličku. „Radek Klička měl jeden zápas stopku, přinesl si to ještě z Králova Dvora. Chtěli jsme, aby mu to prominuli. To se nám ale nepovedlo,“ uvedl berounský trenér Vladimír Lacina, který musel vymyslet, koho postaví místo Kličky. „Ve čtvrtek jsem řešil sestavu, jak to postavit bez Radka, který je stavebním kamenem zálohy. Pravou stranu jsem obsadil Danem Spoustou, který se nám vrátil z hostování,“ uvedl Lacina, který si výkon Spousty pochvaloval. „Zápas oddehrál výborně. Věřil jsem mu, tři neděle s námi trénoval. Věřil jsem, že to odehraje kvalitně. Dostal po Radkovi všechny standardní situace,“ poznamenal Lacina, který následné dodal, proč se rozhodl posadit na bedra Spousty značnou zodpovědnost. „Chtěl jsem, aby byl co nejvíce v zápase, aby byl u všeho, aby se do utkání dostal. On to splnil a můžu ho jen pochválit,“ osvětlil trenér Lacina, jenž byl celkově s výkonem spokojen. „Týmový výkon byl dobrý, i když nějaké mezírky tam jsou. Neustále je co zlepšovat,“ uvedl berounský trenér Lacina, který byl logicky spokojen také s výsledkem. „Jsem samozřejmě spokojen s výsledkem a s obrannou činností. Černolice jsme kromě pár centrů a jednoho závaru ke konci utkání do ničeho nepustili,“ podotkl trenér Lacina.

Samotný zápas byl pro oba celky, nacházející se ve spodních patrech tabulky, hodně důležitý. „Do zápasu jsme šli s tím, že musíme vyhrát. Tomu byla i přizpůsobena taktika,“ poznamenal Lacina, který následně přiblížil taktiku, kterou hráčům naordinoval. „V úvodu jsme Černolice presovali v jejich obranném pásmu. Dostali jsme je v prvních deseti minutách pod tlak, vytvořili jsme si tam také tři vyložené šance, které bohužel neskončily gólem,“ nastínil začátek zápasu trenér Lacina, který následně přiblížil šance domácích. „Měli jsme tam jedno sólo a dvě standardní situace. Pokus Štěpána Vlčka brankář vytáhl. Marek Horel pak z trestňáku šikovně přehazoval brankáře, který to stěží vytáhl na břevno,“ uvedl Lacina, který byl se vstupem do zápasu vcelku spokojen. „Začátek jsme chytli tak, jak jsme potřebovali. Pak utekl obraně Karel Červenka a dal gól, jak se později ukázalo vítězný,“ podotkl berounský trenér, který tradičně nastoupil na postu brankáře.

Po změně stran se domácí soustředili na obranu a čekali na brejky. „Ve druhé půli jsme samozřejmě chtěli dát gól, takže jsme se tam tlačili. Ale to se nám nepovedlo. Důležité je, že jsme neinkasovali a že jsme závěr zvládli a pro nás hodně důležité body jsme nakonec získali,“ dodal trenér Lacina.

Berounský trenér již vzhlíží k příštímu víkendu, kdy berounský celek čeká další utkání se soupeřem ze spodních pater tabulky. „Nás teď čeká důležitý zápas v Úvalech. Stejně důležitý, jako tento zápas. Úvaly jsou v tabulce pod námi, teď prohrály. Budou nás chtít porazit,“ má jasno Lacina, který prozradil, s čím Berounští do Úval pojedou. „My tam jedeme s jasným cílem bodovat. Věřím, že odtamtud něco přivezeme,“ dodal trenér Českého Lva – Unionu, jenž pro nadcházející utkání již bude moct počítat s Kličkou. „Příští zápas by měl být Radek Klička k dispozici. Stopka se týkala jen prvního zápasu,“ přiblížil Lacina, který dodal, že naopak nebude moct počítat s Grajcarem a Smetanou. „Roman s Petrem mají ještě zápas stop,“ uvedl Lacina.