Loděnice – Rožmitál 3:2

Fotbal, I.B třída, sk. E

Domácí hráči k utkání nastoupili bez několika opor, přesto si od začátku zápasu vytvořili herní převahu, kterou ale nedokázali střelecky vyjádřit. První šance přišla již v 6. minutě. To hostující brankář s obtížemi vyrazil střelu Herejta, vyražený míč vracel před branku F. Pospíšil, ale tento míč už nikdo z domácích v následujícím závaru nedokázal do branky dorazit.

Hosté z ničeho nic udeřili v 9. minutě. To poprvé překročili půlící čáru, domácí obránci stále ustupovali před Doležalem, až dotyčný hráč podle staré pravdy „když nevíš, co s míčem, tak vystřel“, poslal z 22 metrů míč přesně k pravé tyči – 0:1. Blízko vyrovnání byl v 15. minutě nejlepší domácí střelec Herejt, který nejdříve prudkou střelou z 10 metrů nechal vyniknout Eisenreicha, druhý pokus z dorážky se už mezi tyče nevešel.

Ve 32. minutě přišlo další oslabení domácího celku, když Majer utrpěl v hlavičkovém souboji zlomeninu nosu a musel být vystřídán. V době, kdy všichni Na Jánské čekali vyrovnání, přišel druhý úder Rožmitálu. Ve 42. minutě se z ojedinělého útoku dostal v šestnáctce ke střele Caisek a k všeobecnému údivu jeho nepříliš prudká střela s pomocí teče špičky kopačky Herejta doputovala do sítě domácí branky – 0:2.

Ve druhém poločase domácí hráči zvýšili aktivitu a zatlačili hosty před jejich branku. V 50. minutě centr F. Pospíšila poslal Herejt jen do brankáře, v 54. minutě pak tečovanou střelu Dostála vytlačil Eisenreich s obtížemi nad břevno. Až v 62. minutě vypukla Na Jánské radost. To nejstarší a v tomto utkání i nejlepší hráč zelenobílých Dostál přešel přes dva hráče hostů a nechytatelnou střelou o břevno z hranice pokutového území vrátil domácí do zápasu – 1:2.

O dvě minuty později už bylo vyrovnáno. To se další sváteční střelec Paleček dostal k míči asi pět metrů za šestnáctkou a další nádhernou křížnou střelou trefil pravý horní roh hostující branky – 2:2. Ve zbytku zápasu se domácí hráči snažili strhnout vítězství na svojí stranu, ale jejich snaha dlouho vycházela naprázno.

Mezi tyče se těsně nevešel pokus Herejta z trestného kopu, ani hlavička Dostála zblízka. Když se v 85. minutě neprosadil ani F. Pospíšil, tak už to vypadalo na potvrzení role remízového krále. Ale proti byl domácí kapitán Grau. V 88. minutě byl nařízen trestný kop z 25 metrů od branky a levačka domácího kapitána střelou přes zeď dala školení do té doby výborně chytajícímu brankáři hostí – 3:2. Ve zbytku utkání si už zelenobílí cenné vítězství pohlídali.

Mnohým divákům se při vývoji utkání vracely myšlenky k poslednímu nevydařenému domácímu utkání s Mníškem. O to cennější je poznání, že hráči tentokrát dokázali vývoj utkání zvrátit.

Loděnice: Miška – Paleček, Kovač, Majer (32. Křížek, 83. Patejdl), Frydrych, Pospíšil J. (55. Bojko), Dostál, Grau, Mráz, Pospíšil F., Herejt.