Loděnice – Vonoklasy 5:1

Od začátku zatlačili domácí hráči soupeře do defenzívy. Už v 5. minutě zastavila ruka hostujícího obránce centr v pokutovém území, ale rozhodčí to jako úmyslnou ruku neposoudil. V 8. minutě pak poslal Bojko z levé strany centr před branku a Herejt z několika kroků tvrdou střelou zatřásl břevnem. O dvě minuty později již branka padla. To si v šestnáctce F. Pospíšil na sebe vytáhl brankáře a předložil míč Novákovi, pro kterého nebyl problém poslat míč do odkryté branky - 1:0. Hosté se dostali k prvnímu ohrožení domácí branky až ve 14. minutě, ale s prudkou střelou Beneše z hranice pokutového území si Patejdl poradil. Ve 22. minutě udeřilo podruhé. Únik F. Pospíšila zastavili hosté jen za cenu faulu. Nařízený trestný kop rozehrál Novák na bližší tyč a na míč si naskočil Herejt a přesnou hlavičkou přes celou branku nedal Blažejovi šanci - 2:0. Za tohoto stavu domácí fotbalisté trochu povolili a Vonoklasy toho začaly využívat. V 31. minutě ještě Kučera závar po rohovém kopu nevyužil, ale o chvilku později přišlo další zaváhání domácí obrany a Rašek opakovanou přízemní střelou vrátil hosty do zápasu - 2:1. Neurovnanou část zápasu ukončila až 44. minuta, kdy Bartoš nasadil k sólu z poloviny hřiště, ale na poslední chvíli, těsně před šestnáctkou, jej zastavil pouze za cenu faulu a žluté karty Šinfelt. Přímý kop Graua poté vyrazil Blažej jen před sebe a Dostál pohotově vrátil míč do sítě - 3:1.

Do druhého poločasu už nenastoupil domácí kapitán, jehož výkon limitovalo zranění z minulého zápasu z Mníšku. Domácí hráči začali opět aktivně, ale do vyložené šance se přes úporně bránícího soupeře nedostali. Další důležitý moment přišel v 58. minutě. To se Herejt dostal poprvé do úniku do otevřené obrany a na hranici pokutového území jej zastavil opět jen faulem Šinfelt. Vzápětí si prohlídl v ruce rozhodčího podruhé žlutou kartu a následně i kartu červenou. Naděje hostí alespoň na bod vzaly definitivně za své v 71. minutě, kdy se narodila nejhezčí akce zápasu. To krásnou kombinací na jeden dotek rozebrali zelenobílí hostující obranu a na konci celé akce byl Herejt, který ji přesně zakončil - 4:1. Definitivní podobu dostal výsledek v 83. minutě. To po akci F. Pospíšila získal míč Paleček a na několikrát jej dokázal dopravit do branky - 5:1. Zbytek utkání už domácí fotbalisté v pohodě kontrolovali a dovedli do úspěšného konce.

Toto vítězství dodá do řad zelenobílých klid do zbytku jarní části sezony. Naproti tomu na hostující hráče čeká v boji o udržení hodně složitá situace. V dalším kole čeká loděnické fotbalisty utkání v Rožmitálu, který po porážce v Hostomicích, také nemá ještě jistou účast v příštím ročníku I.B třídy.

Statistika: střely na branku 16:5, mimo 6:2, rohy 15:3, ofsaidy 3:2, ŽK 3:4, ČK 0:1. Rozhodčí: Salač. Poločas: 3:1

Loděnice: Patejdl – Dostál, Kovač, Bartoš, Frydrych, Pospíšil J. (65. Paleček), Novák, Grau (46. Mráz), Bojko, Pospíšil F., Herejt.

Vonoklasy: Blažej – Rábl, Šinfelt, Valo, Boubín, Beneš, Veselý, Rašek, Kučera (70. Antič), Burián, Nejepsa.

Jiří Gall