Městečko – Loděnice 1:2

Hráče přivítalo ideální podzimní počasí a pěkné, ale malé hřiště. V prvních deseti minutách si zelenobílí zvykali na místní podmínky, domácí hráči se snažili prosadit jednoduchým fotbalem a také spoléhali na standartní situace, při kterých měli obrovskou výškovou převahu. Jako první zahrozil domácí P. Šnídl, který ale na Patejdla nevyzrál. Vzápětí o sobě dali vědět i loděničtí. Graua ale vychytal Kopernický a Novák hlavou zamířil těsně vedle branky. Následnou převahu Loděničtí nedokázali využít. Ve 34. minutě mohli jít do vedení domácí fotbalisté, hlavičku Langmajera ovšem na brankové čáře zastavil Kovač.

I ve druhém poločase pokračovala převaha hostujícího celku. Novák ovšem při dalším hlavičkovém pokusu opět branku těsně minul. Hosté se dočkali až v 74. minutě. Po rohovém kopu Graua se míč dostal až k levé pomezní čáře, kde se jej zmocnil T. Frydrych a přesným centrem do pokutového území našel nabíhajícího Bartoše, který nedal zblízka Kopernickému šanci – 0:1. Po získaném vedení však loděničtí fotbalisté nepochopitelně vyklidili pole a soustředění jen na obranu se jim v 82. minutě nevyplatilo. To se po rohovém kopu odražený míč znovu vrátil do šestnáctky a zcela volný Urban měl dostatek času, aby obloučkem přehodil Patejdla – 1:1. O výsledku se nakonec rozhodlo až v 87. minutě. To Herejt ideálně poslal mezi obránce míč střídajícímu Křížkovi a největší loděnický talent dokonale splnil trenérovi roli „žolíka“, když chladnokrevně přesnou střelou k levé tyči rozhodl o cenném vítězství – 1:2. Ve zbývajících minutách se už žádné mužstvo do šance nedostalo.

Zisk tří bodů posunul zelenobílé na třetí místo tabulky. Cenný zisk budou určitě chtít loděničtí hráči potvrdit i v sobotním utkání Na Jánské s Lidicemi, za které nastupuje několik hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží, a proto toto utkání slibuje pěkný a zajímavý fotbal.

Městečko: Kopernický – Pokorný, Langmajer, Hégr, Červený, J. Šnídl, Hadrava (46. Povolný), P. Šnídl, Urban, M. Bestajovský, Beneš (73. Kučera).

Loděnice: Patejdl – Bojko, Kovač, Bartoš, P. Frydrych, Novák, Dostál, Grau, T. Frydrych, Herejt, F. Pospíšil (75. Křížek).

Jiří Gall