Loděnice ve šlágru deklasovala Braškov 4:0

Loděnice/ Za příjemného podzimního počasí přivítali loděničtí fotbalisté na svém hřišti poprvé v historii fotbalisty z nedalekého Braškova. Fotbalisté z Kladenska byli v tabulce pouze bod za zelenobílými a čekal se napínavý duel, který měl napovědět, který ze čtyř kandidátů má největší šanci na korunu podzimního krále. Thriller se nekonal a domácí hráči po nejlepším výkonu sezony, i když hráli víc než poločas o deseti, svého soupeře deklasovali rozdílem třídy.

2.11.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Vildmon

Loděnice – Braškov 4:0

Po trochu opatrném začátku, kdy se soupeři navzájem oťukávali, na konci první čtvrthodiny převzali otěže zápasu domácí fotbalisté. Ve 14. minutě zatáhl Grau míč po levé straně skoro až k brankové čáře, ale na jeho střílený centr podle branky nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl. O minutu později Grau otestoval hostujícího brankáře z trestného kopu, Kohout jeho pokus dokázal vyrazit. Ve 20. minutě už propukla Na Jánské radost. F. Pospíšil unikl po pravé straně opět až k brankové čáře, přihrál Dostálovi, který našel zpětnou přihrávkou před pokutovým územím nabíhajícího Nováka, jenž technickou střelou ve stylu „Del Piera“ nedal Kohoutovi šanci, 1:0. O dvě minuty později bylo pro domácí ještě veseleji. To Herejt prošel středem hřiště až k na hranici pokutového území a na jeho jemně tečovanou střelu k pravé tyči hostující strážce nedosáhl, 2:0. V dalším průběhu hry zelenobílí kontrolovali vývoj zápasu, výborně pracující obrana, skvěle dirigována tentokrát dobře hrajícím Kovačem, nepustila hosty do žádné šance. Fotbalisté z Braškova se pokoušeli prosadit alespoň centrovanými míči na Nachtigala a Tichého, ale v domácí šestnáctce kraloval bezchybný Patejdl, u kterého končily všechny centrované míče. Šok pro všechny Na Jánské přišel v 42. minutě, kdy utkání skončilo po druhé žluté pro klíčového hráče domácího tábora Herejta.

Obavy domácích příznivců o výsledek vyřešili Loděničtí hráči velice rychle. Ve 48. minutě předvedli zelenobílí další ukázkovou akci, kdy Novák našel z pravé strany rozběhnutého T. Frydrycha, který ideálně uvolnil F. Pospíšila a domácí útočník nájezd na Kohouta vyhrál a ukončil svoje střelecké trápení, 3:0. V 52. minutě pak přišel pro hosty další, tentokrát dvojitý úder. Kohouta zaskočil domácí kapitán Grau střelou přímo z rohového kopu, 4:0. Hostující brankář se při snaze zabránit brance zranil a utkání pro něj skončilo. Ale ani jeho nástupce se nenudil. V 59. minutě zlikvidoval velké sólo Kovače, o pět minut později skvěle zlikvidoval pokus Graua z trestného kopu, který mířil do jeho pravé šibenice. Až v 69. minutě se dostali hosté do první šance, ale nájezd Tichého zlikvidoval výborný Patejdl. V 75. minutě mohl domácí tábor rozjásat střídající Křížek, který se po pár vteřinách na hřišti pokusil přehodit brankáře hostí, branku ale těsně minul. V 78. minutě mohl zajistit pro hosty čestný úspěch po rohovém kopu Hlavatý, když k němu na zadní tyči propadl míč, ale překvapený hráč poslal balon z ideální pozice placírkou vedle branky. Poslední šanci na úpravu výsledku měl v 87. minutě Nachtigal, ale jeho pokus z trestného kopu orazítkoval pouze horní stranu břevna a skončil v autu. Poté už mohla propuknout domácí radost.

Podruhé za sebou zvládli zelenobílí utkání, ve kterém dohrávali o deseti hráčích. Proto dvě kola před koncem podzimní části drží vedoucí příčku tabulky a vítěznou sérii prodloužili o šestou čárku. Jestli jim forma vydrží dotáhnout sérii až do konce podzimu, to ukáže už příští utkání v neděli na horké půdě v Lánech.

Branky: 20. Novák, 22. Herejt, 48. F. Pospíšil, 52. Grau. ČK: 42. Herejt (L). ŽK: 4:3. Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:4. Rozhodčí: Macháček M.. Poločas: 2:0.

Loděnice: Patejdl – Bojko (67. Mráz), Kovač, Herejt, Pa. Frydrych – Novák (80. Majer), Dostál, T. Frydrych, Grau - Herejt, F. Pospíšil (74. Křížek).

Braškov: Kohout (53. Peták) - Bach, Fridrich, Pokorný (60. Fuit) – Přerost, M. Maňkoš, Tichý, Veselý, Přichystal - P. Maňkoš (46. Hlavatý), Nachtigal.

Jiří Gall

2.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Zdice se rozhodly obnovit zeleň ve městě

ŠŤASTNÁ maminka Daniela Kučerová chová v náručí dceru Lucii, kterou přivedla na svět 8. prosince 2017. Holčička v ten den vážila 3,14 kg a měřila 48 cm. Doma v Újezdu u Hořovic na Lucinku čekali tatínek Josef a sestřička Verunka (3,5) Karkošovi.
16

FOTOGALERIE: Prosincoví novorozenci se představují

AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

Kašle a rýmy s teplotami přibývá, chřipka však zatím neútočí

Střední Čechy – Nejfrekventovanější výskyt akutních respiračních infekcí zůstává ve středních Čechách na Příbramsku, naopak nejnižší nemocnost se z Kladenska během uplynulého týdne přesunula na Kolínsko. Nadále platí, že situaci lze označovat jako klidnou a nijak nevybočující ze zkušeností uplynulých let. Údaje praktických lékařů a pediatrů sice ukazují, že nemocnost zvolna stoupá – to je však v tomto ročním období obvyklé.