Dobříš B – Loděnice 3:4

Od začátku utkání získali zelenobílí na hřišti převahu, kterou však nedokázali střelecky vyjádřit. V 18. minutě se narodila největší příležitost zelenobílých. To J. Pospíšil našel krásným centrem na hranici brankového území nabíhajícího volného Nováka, který však hlavou míč mezi tyče neposlal. Znovu platilo okřídlené „nedáš – dostaneš“. Domácí celek poprvé v utkání předvedl rychlý protiútok, rychlostně skvěle vybavený Řechka unikl hostující obraně a jeho střelu srazil Dostál do vlastní branky – 1:0. Ve 27. minutě našel Bartoš na vzdálenější tyči F. Pospíšila, ale ani on nedokázal domácího strážce překonat. Udeřilo až z následné standardní situace. Mráz z rohu odcentroval do šestnáctky, kde se prosadil Grau, když nechytatelnou hlavičkou o břevno vyrovnal – 1:1. Radost vydržela loděnickým hráčům jen tři minuty. Pak série nepřesností a chyb hostů vyvrcholila nedovoleným zákrokem Herejta na domácího útočníka. Nařízený pokutový kop Řechka bezpečně střelou k pravé tyči proměnil – 2:1. Po tomto úderu vypadli zelenobílí z role a až do konce poločasu to z jejich strany bylo jen velké trápení. A bylo ještě hůře. Ve 44. minutě se domácí radovali opět. Na dlouhý centr Modlíka Miška nevyběhl, Řechka přeskočil Dostála a rybičkou poslal míč do sítě – 3:1.

Do druhého poločasu si vyměnili posty Bartoš a Herejt, ale jejich výkon se dlouho nelepšil. Až v 54. minutě rozběhnutý Herejt zakončil svoje sólo přesně – 3:2. V 72. minutě pak podržel zelenobílé Miška, když dokázal tečovanou střelu Šebka vytlačit na roh. O pět minut později loděničtí fotbalisté vyrovnali. To opět zafungovala spolupráce mezi nahrávajícím Grauem a Herejtem, který se dokázal podruhé v utkání prosadit, když poměrně z těžkého úhlu poslal míč ke vzdálenější tyči – 3:3. Rozhodnutí přišlo v 85. minutě. Bartoš přesným obloučkem za domácí obranu našel J. Pospíšila, který si míč zpracoval a prostřelil domácího brankáře – 3:4. O dvě minuty později mohl ještě výsledek vylepšit Grau, ale své sólo už nedokázal zakončit.

Sestava Loděnice: Miška – Dostál (73. Majer), Herejt, Kovač, Frydrych, Pospíšil J., Grau, Novák (67. Bojko), Mráz (67. Paleček), Pospíšil F., Bartoš.

Jiří Gall