Doksy – Loděnice 5:1

Od začátku utkání se ujali aktivity domácí fotbalisté, kteří se prosazovali především rychlostí. Již v 7. minutě byly Doksy blízko brance, když rozehrávali trestný kop na hranici pokutového území, ale domácí hráč branku přestřelil. Ve 14. minutě domácí dopravili míč do sítě, radost jim ale pokazil odpískaný útočný faul. O čtyři minuty později se již domácí radovali, když po rohu zblízka dotlačili míč do sítě. V 21. minutě přišla první šance zelenobílých, když centr Mráze posílal ve skluzu na branky Novák, ale Pelc si s jeho pokusem poradil. Hned z protiútoku přidali domácí hráči pojistku. Po dlouhém výkopu nestačili Dostál s Kovačem rychlostí na domácího útočníka Blažka, který stačil před vybíhajícím Patejdlem posunout míč na volného spoluhráče Mošničku, pro kterého nebyl problém trefit prázdnou branku - 2:0. V závěrečné čtvrthodině první půle se hosté pokusili o zvrat. Signálem k náporu byla dělovka Graua ze třiceti metrů, která zazvonila o spojnici domácí branky. Další dobré příležitosti neproměnili T. Frydrych, Grau ani J. Pospíšil. Zelenobílí se dočkali ve 38. minutě. Po rohovém kopu se míč odrazil před pokutové území a nabíhající Kovač prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:1. Vyrovnat poté mohli Novák a Pospíšil J. na Pelce ale nevyzráli.

Závěr prvního poločasu naznačoval, že by loděničtí fotbalisté mohli utkání ještě otočit. Místo toho ale bylo za dvacet minut rozhodnuto. Po další akci domácího celku nastal závar před Patejdlem, nikdo z loděnických obránců nedokázal míč odkopnout a domácí pojistili své vedení - 3:1. V 63. minutě po následujícím rohovém kopu se opět měnil sta, když hostující hráči nechali zcela volného Blažka, který hlavou upravil na 4:1. Ve zbývajícím čase domácí celek kontroloval výsledek a loděničtí hráči už nebyli schopni nic vymyslet. Kalich hořkosti si zelenobílí vypili do dna v nastaveném čase, kdy P. Frydrych nedokázal na polovině hřiště zastavit rozbíhajícího se domácího útočníka Blažka, který svůj únik bezpečně proměnil 5:1.

Jestliže se po posledním utkání v Kolči cítili loděničtí fotbalisté ukřivděni, tak tentokrát si za debakl můžou pouze sami. Pokud jejich cílem bylo hrát v popředí tabulky i v této skupině I.B třídy, tak musí rychle svoje výkony zlepšit. O napravení dojmu se mohou loděničtí fotbalisté pokusit ve středečním pohárovém utkání s Dobříší a hlavně v sobotu, kdy na svém hřišti přivítají jednoho z favoritů na postup fotbalisty Vraného.

Branky: Blažek 2, Mošnička, Mařík, V. Barták - Kovač. Rozhodčí: Macháček, Šípek, Kudrjavcev. Poločas: 2:1.

Doksy: Pelc - Junek, Blažek, Škvára, Křivánek, Zlata, Šanta, F.Barták, Mařík, Mošnička, Vlasatý.

Loděnice: Patejdl - Dostál, Kovač, Bartoš, Herejt (77. Bojko), J. Pospíšil, Mráz (85. Bojko), T. Frydrych, Grau, F. Pospíšil, Novák (57. P. Frydrych).

Jiří Gall