Hostomice – Loděnice 4:4

Utkání mělo od začátku rušný průběh. Již ve 4. minutě upřel rozhodčí Hostomicím penaltu, když Kovač neúmyslně zasáhl vysokou nohou domácího útočníka. Rozhodčí nařídil pouze nepřímý volný kop a odražený míč poslal Vyskočil z hranice pokutového území těsně nad břevno. O dvě minuty později vyzkoušel střelou z 22 metrů F. Pospíšil poprvé Bohuňka, ale ten dokázal jeho střelu vyrazit. Penalty se diváci dočkali v 8. minutě, tuto výhodu dostali Loděničtí. To hostomický obránce udeřil v pokutovém území v hlavičkovém souboji J. Pospíšila loktem do hlavy a nařízený pokutový kop T. Frydrych bezpečně proměnil – 0:1. V 16. minutě měli hostomičtí hráči štěstí, když centr F. Pospíšila skončil na břevně za překvapeným Bohuňkem. O minutu později bylo vyrovnáno. To Miška na hranici pokutového území nedokázal uklidit míč před Vyskočilem a odražený míč poslal Hadraba pohodlně do prázdné branky – 1:1. Ve 21. minutě se pak Hostomice ujaly vedení, když se před pokutovým územím zmocnily odraženého míče a přesnou kombinací rozebraly rozhozenou loděnickou obranu a pro Vyskočila nebyl problém z hranice brankového území doklepnout míč do branky – 2:1. O tři minuty později mohli zelenobílí vyrovnat, když si na centr F. Pospíšila naběhl Křížek, ale Bohuněk jeho hlavičku zblízka reflexivně vyrazil. Vyrovnání přišlo až ve 33. minutě. To na pravé straně Křížek převzal míč, obešel obránce a přesnou, přízemní střelou z hranice pokutového území nedal domácímu strážci šanci – 2:2. A to nebylo vše. O čtyři minuty později se Loděnice ujala vedení. Bojko na polovině hřiště vybojoval balon v souboji, středem hřiště zatáhl míč a přesnou přihrávkou uvolnil F. Pospíšila, který další hezkou, přízemní střelou z hranice pokutového území překonal brankáře – 2:3. Ve 40. minutě pak ještě poslal Novák do úniku P. Frydrycha, ale nejlepší loděnický obránce svůj “výlet“ nezakončil přesně.

Do druhého poločasu poslali oba trenéři pozměněné sestavy, ale hra měla dlouho podobný průběh. V 50. minutě vyrazil hostomický brankář vydařený volej Šmída, který mířil pod břevno a vzápětí F. Pospíšil branku těsně minul. Po chvíli pak Mráz vybídl ke skórování Mišku, který ale ve skluzu poslal míč jen do břevna. Stav utkání se změnil až v 65. minutě, kdy se po rohu prosadil na přední tyči Novák – 2:4. Zdálo se, že utkání je rozhodnuto, opak byl ale pravdou. V 69. minutě ještě Miška zneškodnil sólo Vyskočila, o minutu později se ale Hostomice dočkaly. Hostomičtí rozehráli rohový kop, na bližší tyči šel do souboje P. Frydrych s hostomickým hráčem a povedlo se mu hlavou poslat míč nechytatelně do vlastní branky – 3:4. Brzy nato musel odstoupit pro zranění Grau a hosté dohrávali v deseti. Hostomice následně využily nekompaktnosti zelenobílé sestavy k náporu. V 75. minutě měli zelenobílí poslední velkou šanci, střelu Mráze ale Hrdlička vyrazil a následující dorážky zablokovali domácí obránci. V 80. minutě pak nejlepší hostomický hráč Vyskočil odmítl vyrovnání, když zblízka netrefil branku, aby nakonec v 85. minutě zařídil nerozhodný výsledek. Vyskočil se zbavil jak Palečka, tak Mišky a vydařenou střelou pod břevno vyrovnal – 4:4. Nakonec v 90. minutě mohl zařídit hostomickému celku vítězství Velebil, který zůstal v pokutovém území nepokrytý, ale míč poslal z voleje jen do náruče loděnického brankáře.

Hostomice: Bohuněk (46. Hrdlička) - Sluka (46. Lefner), Kuba, Maršálek, Kovač (46. Rybák) – Velebil, Palivec, Kačírek (46. L. Lisý), Hadraba - V. Lisý (46. Babíček), Vyskočil.

Loděnice: Miška st. - Bojko (46. Paleček), Kovač, Grau, P. Frydrych - J. Pospíšil (46. Miška ml.), T. Frydrych, Novák, Mráz - F. Pospíšil, Křížek (46. Šmíd).

Jiří Gall