Loděnice – Jílové 7:2

Od začátku utkání zatlačili zelenobílí svého soupeře do defenzívy. Už ve 3. minutě pronikl do pokutového území Novák, ale Vavřina mu pádem pod nohy stačil míč sebrat. Hostující obrana udržela čisté konto jen do 10. minuty. To Novák poslal od pomezní čáry přesný centr na F. Pospíšila, jeho střelu Vavřina jen vyrazil a k míči se dostal nejrychleji Bartoš, jehož dorážka byla tvrdá a přesná - 1:0. Hosté se připomněli v 18. minutě trestným kopem Topola, Patejdl střelu ovšem v pohodě zlikvidoval. Při snaze o výhoz mu ale míč vyklouzl, překvapení hosté však prázdnou branku netrefili. Ve 25. minutě rozehrával Grau rohový kop přesně dalekonosným centrem na nabíhajícího Herejta, který poslal „volejem“ tvrdou střelu na hostující branku. Vavřina míč vyrazil před F. Pospíšila, který ale ve stoprocentní šanci selhal a branku minul. O tři minuty později byl ten samý hráč znovu tváří v tvář hostujícímu brankáři a opět tutovku neproměnil. Stav utkání se měnil až ve 33. minutě, kdy na polovině hřiště rozehrál Kovač trestný kop na Herejta, a ten dalším nádherným, dalekonosným volejem poslal míč do levé šibenice a Jánská viděla branku roku - 2:0. Ve 37. minutě pak uvolnil J. Pospíšil hezkou přihrávkou nabíhajícího Nováka, který křižnou střelou sice brankáře překonal, ale míč skončil jen na tyči a odrazil se zpátky brankáři do náručí. 42. minuta přinesla další nádherný moment, po kterém se dlouho tleskalo. To na několika metrech čtverečních dostali od Dostála tři obránci školení ve stylu “pojď sem, kam jdeš“ a nádherná akce byla zakončena i přesnou střelou, která zazvonila o břevno a rozvlnila síť - 3:0. V euforii však domácí hráči zapomněli na obranu a její zaváhání využil těsně před odchodem do kabin Müller, když dokázal napodruhé překonat Patejdla - 3:1.

Do druhého poločasu vyměnil trenér Herejt, s ohledem na nedělní utkání B mužstva, dva hráče, přesto domácí hráči pokračovali v líbivém fotbalu. Navíc už ve 47. minutě poslal Kovač do úniku F. Pospíšila, a ten konečně zlomil střelecké prokletí v tomto utkání - 4:1. Za tohoto stavu domácí hráči v útočné euforii přestávali bránit a v 54. minutě je mohli hosté potrestat. Po rychlém protiútoku se jim vydařilo přečíslení a Müller předložil krásný míč Procházkovi, ale Patejdl znovu dokázal, že patří mezi nejlepší brankáře v soutěži a střelu zblízka dokázal vyrazit. Situace se pro domácí celek zhoršila v 57. minutě. Topol kopal z dvaadvaceti metrů trestný kop a jeho pěkná střela mířila do horního rohu branky. Na brankové čáře stojící Herejt však míč rukou reflexívně vyrazil a nemohlo následovat nic jiného než červená karta a nařízení penalty. K ní se postavil Procházka, ale míč poslal vedle pravé tyče. Ten samý hráč mohl napravit chybu o tři minuty později, když hlavičkoval na hranici brankového území nikým nebráněn, ale znovu branku minul. V 62. minutě naopak udeřilo na druhé straně hřiště. Na další pas za obranu si naběhl F. Pospíšil, i tentokrát zakončil únik přesnou, přízemní střelou k tyči - 5:1. Ještě nedozněla radost a domácí hráči znova udeřili. Centr Majera od pomezní čáry pustil na bližší tyči F. Pospíšil do tandemu na Graua a domácí kapitán nedal zblízka brankáři šanci - 6:1. Za tohoto stavu si hosté konečně uvědomili, že by toto utkání mohlo pro ně skončit výsledkovou katastrofou, zlepšili pohyb a několikrát nechali Patejdla vyniknout. V 69. minutě zmařil Frydrych vynikajícím skluzem Müllerovi další výbornou příležitost, když už byl sám před Patejdlem. Ale i domácí hráči hráli v deseti lidech útočně a v 75. minutě předvedl Grau další nádhernou akci přes polovinu hřiště, když stačil připomenout dvěma obráncům, že by měli mít mezi nohami síťku, ale už se nepodařila úspěšně střelecky zakončit. V 77. minutě se konečně dočkal hostující smolař Procházka, když dokázal snížit - 6:2. Poslední slovo však patřilo domácímu celku. To míč putoval po ose F. Pospíšil, Bartoš a Grau znovu do hostující branky - 7:2.

Domácí celek tentokrát vyprovázel na cestě do kabin bouřlivý potlesk. Pohledný, kombinační fotbal, okořeněný častou střelbou i nádhernými brankami, se všem moc líbil. Zelenobílí se tak důstojně rozloučili se sezonou a vrátili se na čtvrtou příčku tabulky.

Branky: 10. Bartoš, 33. Herejt, 42. Dostál, 47. a 62. Pospíšil F., 63. a 84. Grau – 45. Müller, 77. Procházka. ČK: 57. Herejt (L). Střely na branku: 12:11, střely mimo: 7:10. Poločas: 3:1. Rozhodčí: Laštovička.

Loděnice: Patejdl – Frydrych, Bartoš, Kovač, Herejt, Dostál (46. Paleček), Grau, Pospíšil J., Bojko (46. Majer), Pospíšil F., Novák.