Brandýsek – Loděnice 1:0

Po chvilkovém oťukávání získali brzy zelenobílí na hřišti převahu. Již ve 3. minutě připravoval Novák ideální příležitost pro F. Pospíšilovi, ale vracející se obránce stačil skluzem srazit míč na roh. Nejhezčí akci předvedli hosté hrstce diváků ve 14. minutě. To Dostál ve středu hřiště obešel několik protihráčů a poté ideální kolmicí poslal do sólového nájezdu T. Frydrycha, který ale trefil jen břevno domácí branky. V 17. minutě přišel rozhodující moment utkání. Několik metrů před pokutovým územím došlo ke srážce domácího kapitána Vaňka a Palečka. Vaněk držel Palečka rukou a oba padli na zem. Rozhodčí však viděl faul loděnického fotbalisty, ale co bylo ještě šokující, Palečka vyloučil za údajné zmaření vyložené šance, přestože míč byl už mimo dosah hráčů v rukách Patejdla. Po vyloučení se srovnal poměr sil na hřišti a domácí celek mohl v 21. minutě využít přesilovku, kdy se na centrovaný míč vrhl Vaněk, ale „koníčkem“ poslal míč nad břevno. Zelenobílí spoléhali na brejky a v 26. minutě byl blízko brance Herejt, který si naběhl na dlouhý pas, ale na dlouhou nohu už nemohl důrazně zakončit. V 35. minutě pak běželi J. Pospíšil a Novák na jednoho obránce, před šestnáctkou ale J. Pospíšil v momentě přihrávky uklouzl. Jediná branka utkání padla na konci prvního poločasu. Dostál nechal z levé strany odcentrovat domácího hráče a nabíhající Vaněk si našel místo mezi hostujícími obránci a zblízka trefil ideálně míč hlavou přesně za tyč - 1:0.

Ve druhém poločase se domácí celek i v přesilovce soustředil především na bránění výsledku a k tomu využíval všech forem zdržování a kouskování hry. Za celé utkání nenařídil rozhodčí pro zelenobílé ani jeden trestný kop v bližší vzdálenosti než třicet metrů od branky. Několik zákroků domácích obránců v pokutovém území volalo i po nařízení penalty, ale tu rozhodčí Machýček ve svých pravidlech pro hosty tentokrát neměl. Vrchol počínání arbitra přišel v 80. minutě. To Herejt unikl domácí obraně, v pokutovém území obešel i brankáře, aby zasunul míč do prázdné branky. Domácí brankář jej ale srazil, ovšem místo nařízení pokutového kopu udělil rozhodčí Herejtovi žlutou kartu za simulování. Vzápětí ale rozhodčí nenašel odvahu nařídit penaltu za přestupek na druhé straně hřiště, kde byl nedovoleně zastaven Rychlý. Poslední šanci vyrovnat měl loděnický kapitán Grau. V 86. minutě se prokličkoval až před domácího brankáře, který však dokázal střelu na bližší tyč reflexivně vyrazit. Poslední kapkou jednostranného představení rozhodčího Machýčka bylo ukončení utkání v momentě, když stopky ukazovaly čas 43:57. A to ve druhém poločase byla k vidění čtyři střídání, ošetřování a nespočet dalších momentů, za které má rozhodčí nastavit dobu hry.

Znovu se ukázalo, jak může rozhodčí již ve třetím podzimním kole utkání zkazit. A to jen proto, jak jsme se po utkání dozvěděli, že domácímu celku z jarní části soutěže něco dlužil.

Brandýsek: Plotěný - Slepička, Sedláček, Piešťanský, Šulda, Šmejkal (61. Rychlý), Rychlý, Vlasák (72. Pacek), Kala, Vaněk, Mondek (88. Tichý).

Loděnice: Patejdl - Paleček, Kovač, Herejt, Dostál, J. Pospíšil, T. Frydrych, Grau, Mráz, F. Pospíšil, Novák (71. Bojko).