Loděnice – Brandýsek 3:0

Domácí hráči začali aktivně a hned v první minutě po trestném kopu Graua nastal před brankou hostů závar, po kterém míč skončil těsně vedle tyče. Na první branku se tentokrát nečekalo dlouho. Grau poslal zleva centr do pokutového území, Herejt prodloužil hlavou na Nováka, který vrátil míč zpátky na nabíhajícího F. Pospíšila, a ten hlavou o břevno překonal Plotěného, 1:0. Ve 14. minutě se mohl prosadit i uzdravený Bartoš, když hlavou sice hostujícího brankáře překonal, ale obránce na brankové čáře stačil situaci zachránit a míč vykopl. V 21. minutě se poprvé prosadili hosté, ale se střelou z trestného kopu neměl Patejdl problémy. O pět minut později se hostující tábor rozčiloval na velmi dobře rozhodujícího Zuskina, který celé utkání řídil v “anglickém“ duchu, že neposoudil kontakt těla domácího obránce s Rychlým jako penaltový. Možná proto, že Rychlý získal míč před pokutovým územím velmi podobným způsobem. O dvě minuty později už měl Rychlý, po velmi dobře zahraném trestném kopu, na hlavě vyrovnání, ale zblízka poslal míč nad břevno. V dalším průběhu hry měli domácí hráči převahu, ale do šancí se přes obranný val hostí, který navíc chytal domácí hráče výborně do ofsajdové pasti, nedostávali. Až ve 39. minutě unikl obraně Herejt, který byl zastaven před pokutovým územím jen za cenu žluté karty. Po rozehraném trestném kopu se sám dostal také k zakončení, jeho volej však skončil na zádech hostujícího obránce.

Hned v úvodu druhé půle, po ruce Šuldy, dostali zelenobílí výhodu přímého kopu z pokutového oblouku, ale míč zbrzdila zeď a slabou dorážku Plotěný u tyče v pohodě zlikvidoval. Ve 48. minutě mohli hosté při rohu srovnat stav utkání, ale po závaru před Patejdlem odvrátil míč na brankové čáře Kovač. Od této chvíle se hosté do vyložené šance nedostali a šance se rodily na druhé straně hřiště. A v 56. minutě získali domácí hráči konečně pojistku. Tomáš Frydrych zatáhl míč po levé straně, kličkou se zbavil obránce a přesným centrem našel F. Pospíšila. Ten podruhé v tomto utkání dokázal poslat hlavou míč do sítě, 2:0. V dalším průběhu měl Herejt po únicích dvě výborné šance na zvýšení náskoku, ale poprvé trefil jen dobře chytajícího Plotěného, podruhé stačil jeho míč směřující do branky vykopnout před čárou Slapnička. V 80. minutě překonal ofsajd systém hostí sólovou akcí P. Frydrych, ale po svém sólu přes půlku hřiště také jen nastřelil hostujícího strážce branky. Výsledek dostal definitivní podobu v 84. minutě, kdy se konečně trefil Herejt. Nejlepší loděnický střelec převzal míč za obranou na hranici pokutového území, nejdříve ještě trefil vybíhajícího brankáře, ale dorážka do prázdné branky už byla snadnou záležitostí. Poté už zelenobílí snadno kontrolovali zbytek zápasu.

Díky vítězství zůstanou loděničtí fotbalisté na čele tabulky. Přestože hra nebyla i díky kvalitě hřiště tak pohledná jako v minulém kole ve Slaném, vybojované vítězství je výborným dopingem před příštím utkáním. To čeká zelenobílé, tentokrát znovu Na Jánské, těžká bitva se soupeřem z Doks, který jim na podzim nadělil pět branek.

Branky: 10. a 56. Pospíšil F., 84. Herejt. ŽK: 1:2. Poločas: 1:0. Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 4:4.
Rozhodčí: Zuskin - Kabyl, Prokeš.

Loděnice: Patejdl - J. Pospíšil, Bartoš, Kovač, P. Frydrych - Novák, T. Frydrych, Dostál, Grau (87. Bojko) - F. Pospíšil, Herejt (85. Paleček).

Hosté: Plotěný - Šulda, Vlasák, Hink, Slapnička - Pacek (80. Renner), Sedláček, Kala, Valášek (67. Grubner) - L. Rychlý, Mladý.