Jílové – Loděnice 3:1

Fotbal, I.B třída, sk. E

Od úvodu byla iniciativa díky většímu důrazu na domácích kopačkách. V 11. minutě měl domácí Tomajko první tutovku, když se po chybné rozehrávce loděnické obrany řítil sám na Patejdla, který ale jeho střelu dokázal vytlačit na roh. Poprvé se měnil stav utkání ve 24. minutě. To hostující hráči zbytečně faulovali před rohem pokutového území domácího útočníka. K rozehrání trestného kopu se postavil domácí kapitán Topol a tvrdou přízemní střelou prostřelil zeď a míč k překvapení Patejdla skončil u jeho levé tyče – 1:0. O tři minuty později dostali domácí šanci k dalšímu trestnému kopu ze dvaceti metrů.

Tentokrát Přeučil branku těsně minul. Ve 37. minutě se dostali k ohrožení branky také zelenobílí. To se uvolnil Pospíšil, ale jeho střelu z deseti metrů Kruliš bez problémů chytil. O dvě minuty později přišel klíčový moment utkání. To Herejt vyvážel míč od vlastní branky, ale asi deset metrů před pokutovým územím byl sražen. Píšťalka rozhodčího mlčela a k míči se dostal Topol, který si narazil s na hranici ofsajdu stojícím F. Nevrlým a následně překonal Patejdla – 2:0.

Do druhého poločasu nastoupili loděničtí fotbalisté s cílem utkání zdramatizovat, ale hned ve 46. minutě nabídli chybující loděničtí obránci míč Přeučilovi, který trefil následně tyč. Definitivní rozhodnutí přišlo v 56. minutě. To domácí celek zahrával rohový kop, k odraženému míči se dostal opět Přeučil a krásnou křížnou střelou poslal míč za záda Patejdla – 3:0. V 60. minutě mohlo být pro hosty ještě hůř, když Frydrych pustil lehce do šance Dvořáka, ale Patejdl si s jeho nájezdem poradil. Teprve v závěrečné půlhodině získali hosté herní převahu a v 62. minutě Němec nastřelil břevno domácí branky. O minutu později pak tentýž hráč nedokázal přehodit brankáře Kruliše.

V 66. minutě se opět vyznamenal Patejdl, když během chvilky zlikvidoval další nájezd Tomajka a poradil si i s krásnou střelou Kose. Až v 83. miutě se konečně hosté dočkali úspěchu, když se krásnou střelou z dvaceti metrů trefil “angličanem“ Herejt – 3:1. V závěrečných minutách měli zelenobílí několik příležitostí ještě snížit, ale ani z několika metrů nedokázali dotlačit míč do sítě. Naopak domácí hráči hrozili brejky do otevřené obrany.

Loděnice: Patejdl – Paleček, Kovač, Herejt, Frydrych – Němec, Grau, Dostál, Mráz (58. Majer), Novák, Pospíšil F.