Loděnice – Nečín 4:1

Fotbal, I.B třída, sk. E

Od začátku utkání se hrálo prakticky na jednu branku. Hosté se soustředili pouze na obranu a dopředu moc nepospíchali. Již ve 12. minutě dostala jejich snaha trhliny. To Mráz přihrál v pokutovém území Dostálovi a nejzkušenější domácí hráč z velkého úhlu překvapil brankáře 1:0. V 17. minutě mohli z první akce hosté vyrovnat, Procházka ale v dobré pozici hlavičkoval nad břevno. O minutu později pak Novák přehodil vybíhajícího Kozu, který jej rukama udeřil do obličeje a srazil ho, ale rozhodčí to jako nedovolený zákrok neviděl. Ve 30. minutě se domácí tábor rozčiloval na mladého rozhodčího podruhé, když si po rohovém kopu hostující obránce nakopl míč do ruky, ale ani tentokrát se penalta nepískala. Ve zbytku poločasu se hrál nezáživný fotbal, neboť domácí hráči se přizpůsobili tempu hostů a do vyložené šance se nedostali.

Hned na začátku druhé půle měli zelenobílí šanci na zvýšení vedení. Tentokrát rozhodčí posoudil sražení Mráze v šestnáctce jako nedovolené a nařídil pokutový kop. K jeho zahrávání se postavil domácí kapitán Grau, ale nevydařenou střelou udělal z hostujícího brankáře hrdinu. O dvě minuty později rozehrál Grau trestný kop od pomezní čáry a na jeho centr si naskočil Herejt, jeho výbornou hlavičku Koza skvěle vyrazil. Potvrzení vedení se Jánská dočkala až v 60. minutě, stálo to ale za to. Herejt vyvezl přes dva hráče míč k šestnáctce, tam si jej na jeden dotek vyměnil s Grauem a přesným centrem našel na hranici brankového území nabíhajícího Nováka, který hlavou nedal hostujícímu brankáři šanci – 2:0. O čtyři minuty později se znovu měnilo skóre zápasu. Herejt našel na hranici pokutového území tentokrát Pospíšila, který se otočil okolo obránce a tvrdou střelou pod břevno překonal Kozu – 3:0. V 68. minutě pak nasadil Herejt k sólu přes polovinu hřiště, ke střele se ale nedostal. V 75. minutě se zelenobílí radovali. Grau zahrál trestný kop na vzdálenější tyč, odkud hlavičkoval podél brankové čáry Herejt a pro Pospíšila nebyl problém rovněž hlavou doklepnout míč do prázdné branky – 4:0. Až v nastaveném čase se po rohovém kopu hostů prosadil hlavou M. Budínský a kosmeticky upravil skóre 4:1.

Loděnice: Patejdl – Paleček (80. Špringl), Kovač, Herejt, Frydrych, Němec (63. Bojko), Grau, Dostál, Mráz (68. Hejna), Novák, Pospíšil F.