Loděnice – Vraný 1:1

Od začátku utkání se nedokázali zelenobílí vyrovnat s výborným pohybem a rychlostí hostů, a také jak začíná být špatnou tradicí, nedokázali dobře bránit standartní situace. Hostující hráči měli značnou výškovou převahu, a proto nebylo divu, že míč několikrát jen těsně minul brankovou konstrukci Patejdla. Domácí celek ovšem v prvním poločase kontroval nebezpečnými protiútoky. Ve 12. minutě F. Pospíšil dokázal obejít i brankáře Jochmana, ale z úhlu trefil jen boční síť. Do dalších šancí se po brejkových akcích dostali ještě Novák a Herejt, ale jejich zakončení hostující branku neohrozilo. V závěru poločasu měl šanci strhnout vedení na domácí stranu Grau, ale jeho střelu z pětadvaceti metrů dokázal Jochman robinsonádou vytlačit na roh.

Druhý poločas začal pro domácí celek šokem. Od zahájení hry neuplynulo ani třicet vteřin, když se hosté ujali vedení. To po úniku po pravé straně prošel centr napříč celým pokutovým územím až ke zcela volnému Urbanovi, který tvrdou střelou na bližší tyči nedal Patejdlovi šanci, 0:1. Od tohoto okamžiku se převaha hostů ještě zvýraznila a vytvářeli si brankové příležitosti jako na běžícím pásu. Jen jejich nepřesnost v zakončení a několikrát skvělý Patejdl drželi naděje zelenobílých na bodový zisk. Jednou zachránila loděnické fotbalisty za již překonaným brankářem tyč. Domácí hráče vrátila do hry 70. minuta a skvěle provedený trestný kop. K míči se zhruba dvaadvacet metrů od branky postavil Herejt a nádhernou střelou vymetl pravý horní roh hostující branky, 1:1. Poté se hra vyrovnala, hrálo se od branky k brance. V 87. minutě mohli zelenobílí dokonce strhnout vítězství na svojí stranu. Po rohovém kopu a následném závaru se míč směřující do branky se odrazil od Bartoše do zázemí.

Hlavně ve druhé polovině utkání se Na Jánské hrál na tuto soutěž nadprůměrný fotbal, který však znovu ukázal nedostatky domácího celku. Příští týden čeká loděnické fotbalisty další těžký zápas na hřišti dosud neporažené Jenče.

Branky: Herejt – Urban. Poločas: 0:0. Střely na branku 4:6, střely mimo: 6:8. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Slavkovský.

Loděnice: Patejdl - Bojko, Bartoš, Kovač, Pa. Frydrych - J. Pospíšil (66. Mráz), Herejt, T. Frydrych, Grau - F. Pospíšil (80. J. Šmíd), Novák.

Vraný: Jochman - Kalík, Švácha, Soudek, Maliňák - Kincl, Cimrman, Sedláček, Urban - David, Suchý (67. Bauer).

Jiří Gall