Loděnice – Zdice 1:1

Přestože v prvním poločase se hrálo především podle loděnických not, v první šanci se v 5. minutě objevil Froněk, ale tváří v tvář Patejdlovi selhal. V 11. minutě předvedl vynikající akci P. Frydrych, když prošel z poloviny hřiště přes tři hráče až do pokutového území, kde předložil ideální míč F. Pospíšilovi, ale ten z několika kroků nechal pouze vyniknout Kasala a odražený míč už Novák do branky neprotlačil. Stav utkání se měnil poprvé v 18. minutě. To byl v pokutovém území faulován T. Frydrych a nařízený pokutový kop Novák bezpečně proměnil – 1:0. V dalším průběhu hry drželi většinou míč hráči Loděnice, ale zdlouhavá a složitá kombinace ve středu hřiště k šancím nevedla, neboť zdická obrana, v čele s novou posilou Křesťanem, byla vždy včas zformovaná. Až ve 34. minutě poslal Grau trestný kop do břevna a dorážku Dostálovi bez problémů zneškodnil Kasal. V závěru poločasu ještě unikl po pravé straně Huml, v šestnáctce našel volného Fraňka, který ale poslal míč vysoko nad břevno.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala, úroveň hry poklesla a šance nepřicházely ani jedné straně. Až v 58. minutě prošel Huml středem hřiště mezi obránci, kteří jej zastavili až těsně před pokutovým územím za cenu faulu. Z nařízeného přímého kopu poslal zdický hráč míč těsně nad břevno. O dvě minuty později se dostal až před Patejdla střídající Macourek, branku však přestřelil. Zelenobílí předvedli ve druhém poločase jedinou pohlednou kombinační akci, kterou v 63. minutě zakončil Dostál střelou těsně vedle branky. V dalším průběhu zvýšili zdičtí fotbalisté ve snaze o vyrovnání aktivitu, která se naplnila v 83. minutě. V pokutovém území byl faulován Kment a sám postižený hráč se z nařízeného pokutového kopu nemýlil – 1:1. O čtyři minuty později si do poslední šance naběhl opět Kment, jeho křížná střela však cíl nenašla.

Pro zdické fotbalisty je výsledek i předvedený výkon povzbuzením před ostrým startem na horké půdě v Nečíně, naopak pro zelenobílé bylo sobotní dopoledne posledním varováním před domácí premiérou s Mutějovicemi. Složitá kombinace na těžkých terénech na začátku jara, navíc bez pohybu a střelby, by na úspěch určitě nestačila.

Branky : 18. Novák z pen. – 83. Kment z pen. Rozhodčí: Špicl – Závora, Svoboda. Poločas: 1:0.

Loděnice: Patejdl – J. Pospíšil, Bartoš, Kovač, P. Frydrych (55. Bojko) – Novák, Dostál, T. Frydrych, Grau (55. Křížek) – F. Pospíšil (70. Paleček), Herejt.

Zdice: Kasal – Merhault (46. Palek), Křesťan, Svoboda K., Kosík – Huml, Košťálek (46. Carvan), Svoboda T., Šinták – Kment, Froněk (46. Macourek).