Loděnice – Petrovice 2:4

Celé utkání by se možná vyvíjelo jinak, kdyby Herejt ve 4. minutě proměnil svojí velikou šanci, kdy mu z levé strany naservíroval míč na hranici brankového území Bojko, ale nejlepší loděnický střelec selhal, když poslal míč nad břevno hostující branky. A znovu platilo okřídlené pravidlo „nedáš – dostaneš“. Hned z protiútoku chtěl Kovač zastavit akci hostí tím, že hlavou posílal míč na Frydrycha. Tento úmysl ale vystihl Kicl a přesnou přízemní střelou na vzdálenější tyč překonal Sklenáře - 0:1. Ani po vstřelené brance se obraz hry nezměnil. Domácí celek byl blízko vyrovnání ve 25. minutě, kdy Grau z trestného kopu našel na vzdálenější tyči Nováka, který ovšem hlavou těsně minul. Naopak v 29. minutě udeřilo podruhé. Po rohovém kopu se dostali hostující hráči znovu k míči a Bartoš ve snaze odkopnout míč jej poslal o břevno do vlastní branky - 0:2. Ani v dalším průběhu se domácí hráči proti běhavému a snaživému soupeři nedokázali výrazněji prosadit a jejich branku ohrožovali jen po standardních situacích.

Do druhého poločasu udělal trenér Herejt dvě změny a domácí celek po důrazné domluvě v kabině zvýšil nasazení a prakticky nepouštěl hosty na svojí polovinu hřiště, největší šanci na návrat do zápasu zmařil Grauovi reflexivním zákrokem v 58. minutě Marek. A znovu se opakovala situace z prvního poločasu, kdy po neproměněné šanci zelenobílých přišel úder hostí z protiútoku. Tentokrát zaskočil domácího brankáře střelou ze třiceti metrů Stejskal - 0:3. Kalich hořkosti si vypili domácí hráči v 69. minutě, kdy na polovině hřiště využil Kicl nevydařeného ofsajd systému domácí obrany a svoje sólo zakončil kličkou Sklenářovi a střelou do odkryté branky - 0:4. Teprve v závěrečné čtvrthodině se také prosadili domácí hráči. V 74. minutě pronikl po pravé straně J. Pospíšil, ale na jeho střílený centr před prázdnou branku Herejt ještě nedosáhl. O dvě minuty později se domácí hráči konečně prosadili. To si Dostál před pokutovým územím vyměnil míč s Novákem a střelou k pravé tyči překonal Marka - 1:4. V 82. minutě pak zaskočil Mráz hostujícího brankáře střelou z dvaadvaceti metrů. Po druhé brance zvýšili zelenobílí aktivitu a v 88. minutě byli blízko k dalšímu gólu. To nastřelil Grau zblízka břevno a následující dorážka Nováka do sítě nebyla uznána pro ofsajd. Do další šance se už domácí hráči neprosadili a nadšeně bojující hosté si cenné vítězství udrželi.

Napravit dojem si můžou zelenobílí buď ve středu v odloženém pohárovém utkání ve středu Na Jánské s Tuchlovicemi, nebo v příštím utkání v neděli v Letech.

Loděnice: Sklenář – Paleček, Bartoš, Kovač (46. Majer), Frydrych – Bojko (61. Dostál), Pospíšil J., Novák, Grau – Herejt, Pospíšil F. (46. Mráz).

Petrovice: Marek – Kdolský, Novák, Krameš, Stejskal - Mandík, Kicl, Barda, Nechanický – Kudrna (77. Petřík), Šťastný (88. Hejl).

Jiří Gall