Loděnice – Tuchlovice 3:2 (0:2)

Po vyrovnaném začátku se do první vyložené šance dostal v 7. minutě Novák, když postupoval sám na Pečonku, ale nedokázal jej obejít. Naopak hosté hned z první příležitosti udeřili. V 10. minutě přešel Peroutka podél brankové čáry přes Majera, přesnou přihrávkou našel na hranici brankového území Grigela, který překonal Sklenáře – 0:1. Ve 14. minutě pak mohli domácí vyrovnat, když Bartoš prošel až k brankové čáře, na jeho zpětnou přihrávku si ale nikdo nenaběhl. V dalším průběhu poločasu se ani celek nedostával do šancí, až přišla 32.minuta, kdy hostující Fitko přízemní střelou z 22 metrů překvapil Sklenáře – 0:2. Domácí celek si vypracoval ještě jednu příležitost, ale střelu Graua Pečonka vyrazil a Dostál nedokázal vrátit míč do sítě.

Ve druhém poločase se hned na začátku vyplatila zelenobílým zvýšená aktivita. V 49. minutě agilní Dostál obral před pokutovým územím hostující obránce o míč, prokličkoval se až před brankáře a s přehledem jej technickou střelou překonal – 1:2. Jeho mimořádná střelecká produktivita v posledních utkáních jej pomalu zbavuje nálepky svátečního střelce. V 60. minutě už bylo vyrovnáno. To další průnik Dostála do pokutového území zastavila hostující obrana jen za cenu faulu a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Novák, když střelou do pravého horního rohu nedal Pečonkovi šanci – 2:2. Hosté měli poslední příležitost v 78. minutě, kdy sólový průnik Peroutky zlikvidoval Sklenář. V 83. minutě pak nenašel rozhodčí odvahu nařídit druhý pokutový kop, když průnik J. Pospíšila byl zastaven v šestnáctce opět jen za cenu faulu. Běžela 87. minuta a Jánská se už pomalu chystala na penaltové rozuzlení, když zelenobílí dokázali utkání rozhodnout. To byl ve středovém kruhu faulován J. Pospíšil. Novák rychle rozehrál a našel volného Graua, který z voleje přehodil překvapeného, hostujícího brankáře – 3:2. Šokovaní hosté se už na odpověď nezmohli a zelenobílí mohli, stejně jako v loňském roce, slavit postup do semifinále a výkonem hlavně ve druhém poločase nechali zapomenout na sobotní blamáž.

Loděnice: Sklenář – Paleček, Bartoš, Mráz J., Majer, Dostál, Pospíšil J., Grau, Mráz O., Bojko (88. Iliáš), Novák

Tuchlovice: Pečonka – Hlavnička, Pulec (84. Šulc), Holan, Mencl, Grigel, Fitko (35. Kedroň), Hejduk (46. Kapr), Kubec, Stuchlý, Peroutka

Jiří Gall