Loděnice - Senomaty 3:1

Úroveň hry tentokrát byla poznamenána stavem hrací plochy, který stěžoval pohyb hráčů i kombinaci. Od začátku utkání však byli domácí aktivnější. Už ve 3. minutě zkoušel pozornost hostujícího brankáře střelou z trestného kopu Grau. V 8. minutě pak pronikl Grau po levé straně až k brankové čáře a zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Dostála, ale jeho střelu Červený kryl. O tři minuty později skončila dalekonosná střela Herejta na břevně. Ve 12. minutě již zelenobílí vedli. To hostující obránci zastavili akci Herejta faulem, rozhodčí citlivě ponechal výhodu, míče se zmocnil Dostál, z obránců si udělal slalomové tyčky a z deseti metrů prostřelil brankáře - 1:0. Ve 22. minutě nasadil k v poslední době pravidelnému sólu Kovač a přihrávkou hledal v pokutovém území Pospíšila, kterému ve skluzu chybělo několik centimetrů, aby posunul míč za záda Červeného. V 35. minutě měl po rohovém kopu další gól na noze Dostál, ale jeho přízemní střela těsně minula cíl. V prvním poločase pasivní hosté mohli ve 40. minutě vyrovnat. To se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Pichner, jeho nádhernou střelu z pětadvaceti metrů ale zastavilo břevno.

Co se nepovedlo hostům před přestávkou, tak to napravili hned na začátku druhé půle. Šikovný Korčák zakončil svojí akci na levé straně přesným centrem na Sekeru, který poslal míč z několika kroků přesně k tyči - 1:1. Obdržená branka šokovala domácí hráče, kteří na deset minut vypadli z role, a tak moc nechybělo, aby hosté vývoj utkání otočili. Nejblíže brance byl v 55. minutě Klouček, který převzal na desítce centrovaný míč, naštěstí pro domácí ale branku minul. Teprve po tomto varování začali domácí hráči znovu aktivně hrát. V 63. minutě putoval míč rychle po ose P. Frydrych – Dostál – T. Frydrych, ale posledně jmenovaný tváří tvář Červenému selhal. Do pohody se vrátili zelenobílí v 66. minutě. To si po rohovém kopu Mráze našel odražený míč Dostál a dorazil jej do branky - 2:1. V 70. minutě pak mohl vyrovnat Klouček, ale v rozhodující chvíli v pokutovém území uklouzl. O deset minut později měli hosté poslední šanci na vyrovnání, ale brejk Korčáka Patejdl zlikvidoval. V závěru měli domácí hráči několik příležitostí na zvýšení náskoku, hosty ale dvakrát zachránila branková konstrukce. Pojistka vedení přišla až v první minutě nastavení, kdy domácí hráči skvěle vyřešili přečíslení dva na jednoho. T. Frydrych poslal přesně načasovanou přihrávku na J. Šmída, který elegantním obloučkem přehodil vybíhajícího brankáře a připsal si první branku za loděnické áčko - 3:1.

Loděnice: Patejdl - Bojko, Kovač, Bartoš, Pa. Frydrych - Novák (73. J. Šmíd), T. Frydrych, Dostál, Grau - F. Pospíšil (65. Mráz), Herejt (90. D. Paleček).

Senomaty: Červený - Pichner, Kohout (78. Hvězda), Havel, Kodeš - R. Trešl (54. Vala), Hůla, Klouček, Štiller - Sekyra (69. Kotek), Korčák.

Jiří Gall