Slaný – Loděnice 1:2

Od úvodu získali zelenobílí aktivitu a hlavně v první půlhodině předváděli hru, na kterou se velmi hezky dívalo. Výborným pohybem narušovali akce domácího celku hned v zárodku, naopak ve středu hřiště kombinací svého soupeře přehrávali. Už v 5. minutě brankář Kudrna s obtížemi vyboxoval centr Graua do břevna. Poté si hosté vytvořili další tři šance, ale domácího gólmana nepřekonali. Následně o sobě dali vědět i domácí, Mrština ale hlavičkoval z deseti metrů nad branku. Po půlhodině hry vyzkoušel Patejdla tvrdou střelou z dálky Zíma, hostující brankář ale spolehlivě zakročil. Ve zbytku poločasu byli hostující hráči aktivnější, ale brankovou příležitost si ani jeden celek nepřipravil.

I druhý poločas začali aktivněji hostující hráči a už ve 48. minutě se loděnický tábor zlobil na rozhodčího, že v podkopnutí Herejta v pokutovém území neviděl nic nedovoleného. O tři minuty později už byla penalta nařízena. To domácí obraně unikl výborně hrající Křížek a Volf jej zezadu zastavil v pokutovém území pouze stažením za dres. K zahrávání penalty se tentokrát postavil T. Frydrych a bezpečně proměnil, když poslal Kudrnu na druhou stranu – 0:1. O tři minuty později unikl znovu Křížek, při kličce brankáři si pokusil tentokrát vymodlit faul, ale rozhodčí jeho snahu prohlédl a jeho herecký pokus ocenil žlutou kartou. V 61. minutě bylo vyrovnáno. Na dlouhý míč do pokutového území nabíhal Hořejší a jeho srážku s vybíracím Patejdlem, po které byli oba hráči dlouho ošetřováni, posoudil rozhodčí jako faul loděnického brankáře. Nařízený pokutový kop rovněž bezpečně proměnil Mrština – 1:1. Vyrovnaný stav netrval také dlouho. V 68. minutě Kovač založil akci dlouhým míčem z vlastní poloviny na Graua, který hlavou prodloužil míč na nabíhacího Herejta a nejlepší loděnický střelec krásnou ranou zlomil jarní prokletí – 1:2. V 75. minutě pak byl Herejt blízko dalšího úspěchu, ale jeho technická střela z trestného kopu se jen otřela o pravou tyč. O čtyři minuty později si Patejdl poradil s prudkou střelou Průchy ze střední vzdálenosti. Na druhé straně pak odmítl potvrzení výsledku Novák, když po rychlé akci bratří Pospíšilů postupoval sám na Kudrnu, ale ze třinácti metrů prudkou střelou branku přestřelil. Naopak domácí celek mohl vyrovnat v 88. minutě, když loděnická obrana nechala v pokutovém území bez dozoru Hořejšího, který si na prsou zpracoval míč a šel sám na branku, ale Patejdl jeho střelu z několika kroků vynikajícím zákrokem zneškodnil. Zelenobílí přečkali ve zdraví i závěrečný nápor domácího celku během čtyřminutového nastavení a mohli se po závěrečném hvizdu výborného rozhodčího Chaloupky radovat z cenného vítězství.

Loděnické hráče nyní čekají dvě utkání na domácím hřišti a jak Brandýsku, tak Doksám mají co vracet. Pokud předvedou před vlastními fanoušky stejně kvalitní výkon jako v tomto utkání, neměl by to být neřešitelný problém.

Loděnice: Patejdl – J. Pospíšil, Kovač, Slavík, P. Frydrych – Novák (86. Mráz ), Dostál, T. Frydrych (89. Bojko), Grau – Křížek (80. F. Pospíšil), Herejt.

Jiří Gall