Pavlíkov – Loděnice 2:5

Loděničtí fotbalisté v úvodní části utkání vypadali jak na letním přáteláčku. Hráčům chyběl pohyb a nasazení, a k tomu se ještě přidaly hrubé chyby v defenzívní činnosti. Už ve 2. minutě namazal Kovač do sóla Petákovi, který trefil břevno. Ve 14. minutě už domácí vedli. To zelenobílí rozehrávali na polovině hřiště trestný kop tak šikovně, že Herejt zpětnou přihrávkou poslal do dalšího sóla Petáka a nejnebezpečnější domácí hráč křížnou střelou překonal Patejdla - 1:0. O dvě minuty později bylo pro hosty ještě hůř. Další chybu v rozehrávce vystihl Bauer a přízemní střelou poslal míč za záda Patejdla - 2:0. A když byl ve 22. minutě vyloučen po druhé žluté Bojko, vypadalo to pro hosty na ukončení vítězné série. Navíc v 35. minutě trefil Peták z dálky podruhé břevno. Teprve poté se hostující hráči probudili. I za cenu rizika zatlačili domácí hráče do obrany a vývoj utkání se začínal měnit. Ve 38. minutě je vrátila do zápasu dobře zahraná standardní situace. To přetažený rohový kop vrátil na bližší tyč Novák a tam byla u míče nejdříve hlava Herejta - 2:1. Ve 44. minutě poslal Novák míč z trestného kopu přesně na nabíhajícího Herejta, který však těsně minul branku. O minutu později ale bylo vyrovnáno. To si Novák na rohu pokutového území pohrál s domácím obráncem a střelou na zadní tyč zaskočil domácího brankáře - 2:2.

Hned ve 48. minutě hosté otočili zápas. To předvedli rychlou, kolmou akci, na jejímž konci byl Kovač, kterého domácí kapitán zastavil v pokutovém území jen faulem a nařízenou penaltu Novák jistě proměnil - 2:3. Po chvilce mohl Herejt zvýšit, ale sólo neproměnil. V této době už zelenobílí jasně svého soupeře přehrávali. Domácí si museli pomáhat nedovolenými zákroky i za cenu žlutých karet, které nakonec změnily i poměr sil na hřišti. V 62. minutě skončilo utkání pro domácího kapitána Chládka a v 70. minutě dopadl stejně i domácí Samson. Hned o minutu později běžel Herejt opět sám na brankáře, kterého i obešel, ale z úhlu už poslal míč podle celé branky vedle. O tři minuty později předvedli hosté další ukázkovou akci, na jejímž konci Křížek trefil spojnici břevna a tyče. V závěrečné desetiminutovce loděničtí hráči přece jen vylepšili výsledek. V 81. minutě se na hranici šestnáctky uvolnil Herejt a křížnou, přízemní střelou překonal Konopáska - 2:4. O čtyři minuty později předvedl podobnou akci Novák a i on mířil přesně - 2:5.
Páté vítězství v řadě posunulo zelenobílé, díky zaváhaní Jeneče v Městečku, na vedoucí příčku tabulky. Loděničtí hráči ji budou obhajovat v sobotu Na Jánské v přímém souboji s výborným Braškovem, který je pouze o bod zpět. Půlhodinový spánek by se tentokrát nemusel vyplatit.

Loděnice: Patejdl – Bojko, Bartoš, Kovač, Pa. Frydrych, Novák, Dostál, T. Frydrych, Grau (83. Majer), Herejt, F. Pospíšil (70. Křížek).