Loděnice – Lužná 1:4

Fotbal, příprava

V 10. minutě měli loděničtí fotbalisté první příležitost, ale Novák trefil z trestného kopu pouze spojnici břevna a tyče. Lužná se ujala vedení v 17. minutě, když se jim vydařil rychlý brejk, jejich útočník převzal míč na ofsajdové hraně a své sólo zakončil přesnou střelou k tyči - 0:1. Zelenobílí dokázali vyrovnat v 28. minutě. To Kovač vyvezl míč na polovinu soupeře, přesným centrem našel v pokutovém území Herejta a na jeho centr si naskočil J. Pospíšil a hlavou přesně zakončil - 1:1. Ve 36. minutě se hosté ujali opět vedení, když průnik jejich útočníka zastavili domácí obránci v šestnáctce faulem a nařízenou penaltu hostující kapitán bezpečně proměnil - 1:2. Ve 41. minutě hosté jednoduchou kombinací opět přehráli domácí obranu, jejich hráč obešel i Patejdla a zavěsil - 1:3. Navíc v 45. minutě další akce hostů skončila na pravé tyči domácí branky.

I druhý poločas měl podobný průběh, změny v domácí sestavě charakter hry nezměnily. Výsledek dostal definitivní podobu v 62. minutě, když hosté využili nabídku po chybné rozehrávce Patejdla a upravili konečný stav na 1:4. Tento výsledek a hlavně předvedená hra by měla být varováním pro rezervu Králova Dvora, která s tímto soupeřem otevírá svoje mistrovská utkání. U loděnického celku chceme věřit, že bude platit: špatná generálka – vydařená premiéra. Ale na hřišti favorita skupiny v Týnci nad Sázavou to bude v sobotu hodně složité.

Loděnice: Patejdl – Dostál (46. Paleček), Kovač (46. Majer), Bartoš, Frydrych, Pospíšil J., Grau, Herejt, Novák, Mráz (46. Bojko), Pospíšil F.

Jiří Gall