Kdo s vámi působil v realizačním týmu?

Trenérem jsem byl já, asistenta dělal Roman Šmerhovský a vedoucího mužstva Ladislav Kolář.

Úvod sezony byl jistě i pro vás velkým zklamáním. Ještě po osmi kolech byly Hořovice s jedním bodem a se skóre 13:34 na posledním místě tabulky. Co bylo příčinou řady debaklů?

Začali jsme s mladým kádrem. Věkový průměr se pohyboval kolem dvaceti let. Dopláceli jsme na špatnou defenzivní činnost, dopředu to bylo dobré, ale v obraně jsme měli hrozné nedostatky. Ale také jsme měli úzký kádr, kdy po zranění některých hráčů jsme to lepili i s hráči béčka a mladšími dorostenci, neboť starší dorost hrál o postup a s těmi jsme nemohli počítat.

První vítězství přišlo až v devátém kole se Zdicemi, které stejně jako Slaný a Měchenice byly s Hořovicemi na konci tabulky. Co bylo příčinou postupného zlepšování?

Postupně jsme kádr stabilizovali, především příchodem Pflégera a Sechovce, kteří do mužstva přinesli zkušenost, mladé hráče usměrnili a tím šel výkon nahoru a začali jsme získávat body.

Při rozhovoru z března 2008 jste naznačil, že by byl velký úspěch, kdyby jste se zachránili. Po podzimní části jste měli jen třináct bodů a navíc do jarní části jste nemohli počítat jak s Pflégerem, tak se Sechovcem. Jak jste se vyhrabali z bídné situace?

Absolvovali jsme tvrdou zimní přípravu, která nám hodně pomohla. Do mužstva přišel Nesnídal, který byl hodně platný v zakončování šancí. A do obrany přišla kvalita v podobě Novotného, kterého dobře doplňoval uzdravený Rak.

Jak vypadala příprava na jaro? Kompenzoval příchod Novotného a uzdravení Raka odchod Pflégera a Sechovce?

V zimě jsme trénovali čtyřikrát v týdnu, rovněž proběhlo soustředění na horách. I když přípravné zápasy nenaznačovaly zlepšení, inkasovali jsme v nich spoustu branek, stále jsme hledali optimální sestavu, a tak jsme do jarní sezony nenastupovali příliš optimisticky.

Velký problém byl jistě v uzkém kádru. Přišla dlouhodobá zranění i vyloučení. Jak to bylo s docházkou na tréninky. Byla tréninková náplň dostatečná?

Zranění Štěpnička, Rak, Novotný a Pergl nám hodně chyběli. Přišly problémy hráčů, studium, uvolňování ze zaměstnání, takže nám v nouzi vypomáhali mladší dorostenci. Docházka na tréninky zvláště v závěru byla nedostatečná, to se rovněž podepsalo na závěru sezony.

Přes všechna úskalí jste uhráli neuvěřitelných 37 bodů a zachránili jste se. Sehráli jste řadu kvalitních zápasů, je tedy spokojenost na vaší straně?

Na podzim jsme uhráli třináct bodů, na jaře dvacet čtyři. Již jen bodový zisk svědčí o tom, že na jaře to bylo mnohem lepší. V závěru nás ale potkaly zbytečné porážky. Ale myslím, že na jaře to šlo, především zlepšení u mladých hráčů pro nás bylo takovým zadostiučiněním, že práce celého realizačního týmu byla úspěšná.

Teď se již obrátíme k nové sezoně. S kým hrajete první mistrovské utkání?

Začínáme doma, tedy na hřišti ve Bzové, v sobotu 9. srpna v 10.15 hodin s Nelahozevsí.

Hrací dny Hořovicka B jsou přeloženy na sobotu na 10.15 hodin. Neobáváte se, že se to odrazí na návštěvách, nebo si myslíte opak?

Já si myslím, že návštěvnost může především ovlivnit kvalita fotbalu. Jistě pro někoho může být sobota i výhodná, neboť v širokém okolí se v sobotu v 10.15 téměř nikde nehraje, To by mohlo být pro návštěvnost docela příznivé.

Kdy jste začali s přípravou. Máte již sjednanou nějakou přípravu?

Začali jsme trénovat předminulý týden ve čtvrtek s divizním celkem. V sobotu jsme odehráli první přípravné utkání se Spartakem Žebrák. Od úterka trénujeme ve Bzové vždy v úterý, ve čtvrtek a v pátek a mezi tím vždy sehrajeme jedno přípravné utkání.

Co si slibujete od spojení oddílů Bzové a Hořovic do Hořovicka? Očekáváte lepší spolupráci s divizí, co se týče doplnění hráčů podle potřeb jednotlivých oddílů?

Jistě by to mělo přinést zlepšení, neboť bude možný přesun více hráčů ve prospěch obou mužstev. I když naším cílem stále bude vychovávat hráče pro divizi.

Zůstáváte jako trenér u Hořovicka B. Nedostal jste jinou nabídku? Proslýchá se, že o vás projevil zájem Komárov, kde hraje váš syn.

Můj odchod z Hořovicka není na programu dne. Zatím o změně neuvažuji, jsem v Hořovicích spokojený, teším se na práci, zvláště teď po sloučení by se to mělo zlepšit.

Nepřekvapil vás náhlý odchod Jardy Stádníka z lavičky Bzové respektive Hořovicka A?

O tom vím, ale nic podstatného. Jarda Stádník ode mne přebíral funkci trenéra v roce 2001. Měl jsem zdravotní problémy, a tak si ve Bzové užil tří postupů jako trenér a později jako asistent. S tím se může málokterý trenér pochlubit. Víc vám neřeknu, protože důvody neznám.

Neláká vás trénovat vyšší soutěž?

Zatím ne, mám trenérskou dvojku, v Hořovicích jsem spokojený, o změně neuvažuji.

Co nejvíce chybí kopané na Berounsku?

To je jednoznačně umělá tráva. Za ní se jezdí do Prahy, jen si vemte, kolik stojí cestovné pro oddíly, které jí využívají. Jednoznačně by se s tím mělo něco udělat. Oddíly by se měly spojit a s pomocí dotace to dát dohromady. Jistě by si to okres Beroun zasloužil, zvláště teď , když se tu bude hrát i třetí liga.

Letní příprava zahrnuje řadu přípravných utkání, na závěr rozhovoru můžete seznámit čtenáře s přípravnými zápasy?

Již v sobotu jsme v Líšné hráli se Žebrákem (Hořovicko B vyhrálo 7:3– pozn. red.), v úterý 22. července hrajeme s Rokycany, v sobotu pak hrajeme s ZČE Plzen. Ve středu 30. července pak hostíme v Tlustici od 18 hodin Spartak Příbram . 2. srpna ve Bzové přivítáme SK Chrást, tento zápas se bude hrát od 17 hodin. A 9. srpna máme první mistrovské utkání s Nelahozevsí.

VIKTOR PAVLIS