Kolik je ti let? Kde a kdy jsi začal s fotbalem a kde jsi hrál v minulosti?

Je mi 27 let, s kopanou jsem začal dost pozdě až v žebráckém dorostu. Hrál jsem tam v útoku a to mi zůstalo dodnes. Poté jsem hrál za Bzovou, Cerhovice, opět za Bzovou a nyní hraju za Březovou, kde bydlím.

Kolik jsi letos dal branek během podzimu?

V polovině soutěže mám na kontě dvacet čtyři gólů.

Který svůj letošní gól bys označil za nejlepší?

Tak to je jednoznačné, bylo to v Lochovicích asi z pětadvaceti metrů. Razantní střela šla do břevna, od něj se třikrát míč odrazil do země a napočtvrté skončil v síti. Tomuto gólu tleskali nejen diváci, ale i hráči soupeře. Byl to pro mne ohromný zážitek.

Co je tvojí výhodou při zakončování akcí?

Měřím 197 centimetrů, to mi umožňuje vyhrávat většinu hlavičkových soubojů, ale mojí největší zbraní je levačka, tou jsem nastřílel nejvíce branek, ale občas se trefím i pravou.

Jistě si vzpomeneš na Míru Porsche, který v dresu Bzové střílel nádherné góly, které měly velký vliv na návštěvnost, kdy na zápasy chodilo i několik set diváků. Myslíš, že i ty se svými góly podílíš na návštěvnosti utkání Březové?

Předně my hrajeme čtvrtou třídu, a tak zájem diváků není takový, jako o krajské soutěže. Na naše utkání přišlo i přes sto diváků, což je na čtvrtou třídu velice pěkná návštěva. Ale góly nestřílím jen já. Zvláště doma se nám střelecky daří, jistě i to může mít vliv, že se diváci přijdou podívat.

Nastřílet dvacet čtyři gólů za půl sezony, to neunikne pozornosti okolních oddílů. Během zimní přestávky určitě přijdou nějaké nabídky. Nechtěl bys to zkusit ve vyšší třídě?

Já jsem zatím v Březové spokojený. Máme dobrou partu a docilujeme uspěšných výsledků, tak zřejmě ve Březové asi zůstanu.

Myslíš, že by jsi se střelecky prosazoval i ve vyšší soutěži?

Vyšší třídu jsem si již zahrál a vstřelil i nějaký gól, to bylo v dresu Bzové. Myslím, že jsem tam promarnil šanci, kterou jsem dostal. ¨

Útočníci to mají čím dál těžší. Každé mužstvo hraje ze zajištěné obrany. Tobě to asi moc nevadí, o čemž svědčí nastřílené góly…

Hraju čtvrtou třídu, tam ta obranná činnost není tak dokonalá. Ale hodně gólů dávám ze střední vzdálenosti dvaceti metrů. Dnes útočníci se střelbou z takové vzdálenosti otálejí, a to je možná chyba.

Teď nastane pět měsíců přestávka. Jak se budete přes zimu s celkem Březové připravovat?

Jedenkrát v týdnu přes zimu využíváme tělocvičnu v Žebráku, čeká nás také zimní soustředění. A co se týče fyzické kondice, to si musí každý pohlídat sám, takže ve volných chvílích si rád zaběhám.

Náskok sedmi bodů ještě Březové nezaručuje snadný postup. Na která mužstva si budete muset dávat na jaře pozor?

Především na Komárov B, který do jara zřejmě posílí. Tam se to vše odvíjí od áčka. Dále Felbabka a Tlustice B.

O Březové se ví, že má kromě fotbalu i jiné sportovní aktivity. Zúčatňuješ se jich také?

Březová hraje hokej, takzvanou teplákovou ligu již několik let. Já osobně hokej nehraju, ale oni to podle výsledků nehrají špatně. Za rok sehrají kolem dvaceti utkání.

Březová nevlastní hřiště, není to pro vás handicap?

Tak to asi ne. Ve Bzové, kde hrajeme, máme ideální podmínky, veškeré zařízení máme k dispozici. Vytápěné šanty, hřiště, sprchy i klubovnu. S tím se asi ve čtvrté třídě může málokdo pochlubit.

Co očekáváš od jarní části sezony?

Především bychom rádi postoupili do třetí třídy, ale já si myslím, že to nebude tak jednoduché, jak si mnozí myslí. Ale my uděláme vše pro to, aby se nám postup podařil.

Jak bylo těžké stát se nejlepším střelcem čtvrtých tříd na Berounsku?

Předně čtvrtou třídu hraje na Berounsku dvacet čtyři mužstev. Kádr jednoho mužstva je asi patnáct hráčů, celkově tedy kolem tři sta šedesáti hráčů. A být první, co se týče počtu vstřelených branek, já z toho mám velice dobrý pocit.

Viktor Pavlis