Varnsdorf – Mořina 3:0

Utkání osmého kola druhé fotbalové ligy žen mezi domácí Mořinou a hosty z Varnsdorfu by zřejmě skončilo bezbrankovou remízou, poněvadž ani jeden z týmů si sám nebyl schopen vypracovat vyloženou brankovou příležitost. Hráčky ze severu republiky nakonec výhru braly za větší touhu a snahu, nicméně gólové šance jim připravily domácí fotbalistky vlastními chybami a tři body darovaly svým soupeřkám jako na zlatém podnosu.

Trenér Mořiny Pavel Zita byl z výkonu svých svěřenek hodně rozčarován. „Jsem z výkonu a přístupu hráček, a to nejen k tomuto utkání, hluboce zklamaný,“ poznamenal trenér Zita, který si nebral servítky. „Proti zatím nejslabšímu podzimnímu soupeři nastoupily holky velmi nekoncentrovaně a po celý zápas vyráběly jednu chybu za druhou. Až na malé výjimky se nedařilo vůbec nikomu. Za svými možnostmi zůstala prakticky všechna děvčata včetně tradičních opor a když k tomu přičteme chronické trápení v koncovce, tak celkový pohled na hru byl velmi žalostný,“ pokračoval v hodnocení zápasu trenér Mořiny, kterému je jasné, že celek čeká náročná zimní příprava. „V zimní přestávce nás čeká opravdu hodně práce, abychom se dostali herně tam, kde jsem předpokládal, že budeme. Jedinou radost jsem měl z toho, že se Monča Slováčková po vleklých zdravotních problémech pomalu vrací do své bývalé formy,“ dodal Zita. Poslední podzimní zápas odehrají Baníkovky v sobotu od 13:30 hodin v Rakovníku.

Mořina: Lišková – Zitová (52. Ježková), Olšánová, Slováčková (78. Landová), Šmídová (86. Kšírová) – Strnadová (64. Korandová), Mišková, Adolfová, Burdová – Semanová, Hahnová.