Hradišťko – Mořina 3:3

Mořinské fotbalistky zahájily utkání ve velkém stylu a již ve 4. minutě zvedaly baníkovky ruce nad hlavu radostí z vedoucího gólu, když si střílený centr Strnadové do vlastní branky srazila domácí obránkyně - 0:1. Mořina pokračovala v tlaku a mohla utkání rozhodnout již o pár minut později. Semanová ale sólo neproměnila a gólem neskončily ani následné dorážky po rohu. Ve dvanácté minutě naopak z ojedinělého protiútoku domácí hráčky vyrovnaly. Domácí celek rázem ožil a dostal Mořinu pod značný tlak. Ten přerušila svým gólem mořinská kapitánka Adolfová, která po rohu křižnou střelou poslala baníkovky ve 32. minutě do vedení – 1:2. Nadšení z branky však vydrželo hráčkám Baníku jen pár vteřin. Do nekoncentrované obrany zaútočily hradišťanky rovnou z výkopu a donutily Mořinské k faulu na hranici šestnáctky, po jehož rozehrání Hradišťko srovnalo na 2:2.

„Taktika do druhé pětačtyřicetiminutovky byla jasná. Nedostat už další gól a naopak se ze zabezpečené obrany pokoušet o rychlé kontry a z nich se pokusit zápas rozhodnout v náš prospěch,“ uvedl trenér Mořiny Zita. Pokyny trenéra se dařilo hostujícím hráčkám od Berounky poměrně s přehledem plnit až do 82. minuty, kdy se domácí fotbalistky velice šťastně dostaly do vedení. Dalekonosný volný přímý kop se odrazil od země pro baníkovky tak nešikovně, že skončil v levém horním růžku branky – 3:2. „To byla pro nás studená sprcha. Do konce utkání už nezbývalo mnoho času. Holky se však dokázaly neskutečně zvednout a vybojovaly důležitou remízu,“ podotkl trenér Mořiny. Staré známé pravidlo, že se musí hrát až do posledního hvizdu rozhodčího, platilo i tentokrát. Arbitr signalizoval, že nastaví dvě minuty a Mořina vrhla všechny síly do útoku. Drtivý nápor Baníku v nastavení přinesl své ovoce a po přihrávce Pojkarové se do šance proháčkovala Adolfová, která jako správná kapitánka na sebe vzala tíhu odpovědnosti a k velké radosti mořinských vyrovnala na konečných 3:3.

„Byl to výborný zápas z obou stran a myslím, že remíza je zasloužená. Nejvíce mi zatrnulo, když jsme vyčerpali včechna střídání a v ten moment byla do holeně při obranném zákroku bolestivě zasažena naše stoperka Slováčková. Monika se ukázala jako velká bojovnice a utkání po ošetření dohrála. Drobné šrámy si odnesly i Landová a Semanová. Doufám, že do příštího víkendu se dají všechny hráčky zdravotně do pořádku. Není mým zvykem chválit vlastní krev, ale tentokrát musím učnit výjimku, protože Zitová zahrála opravdu velmi dobře,“ hodnotil Zita.

Mořina: Sýkorová - Zitová, Slováčková, Landová (46. Ježková), Strnadová, Koubová, Adolfová, Gardavská (76. Šmídová), Pojkarová, Burdová (76.Lišková), Semanová.

Pavel Zita