Všestudy – Mořina 0:1

Baníkovky přijelo svými hlasivkami podpořit velké množství fanoušků, kteří vytvořily téměř domácí prostředí. Všestudy byly velmi nepříjemným soupeřem a Mořině nic neulehčily. Baník si po celý zápas nemohl dovolit otevřít hru a stále se musel soustředit na precizní defenzivu. Největší šanci Baníku měla v prvním poločase Semanová, která však ztrozkotala na výborné domácí gólmance. Kritický moment přišel pro mořinské fotbalistky v 68. minutě, kdy se na brankářku Sýkorovou řítila zcela osamocená domácí útočnice. Naštěstí pro baníkovky nezamířila přesně a míč z její kopačky skončil vedle tyče.

Stínem tvrdého, ale férově vedeného, zápasu bylo zranění jedné z nejlepších hráček na hřišti Pojkarové. Podezření na zlomeninu se k velké úlevě všech hráček i vedení nepotrdilo a střelkyně vítězného gólu věnovala svůj zásah právě zraněné.

V průběhu druhého poločasu a s příchodem Strnadové na hřiště, se hra záložní řady oživila a Mořina získala trvalou převahu, kterou se nakonec povedlo přetavit ve vítězství. Rozhodující akce přišla až v 91. minutě zápasu. Skvěle zahranou útočnou kombinaci středem hřiště zakončila nádhernou křížnou střelou do odkrytého koutu všestudské branky Semanová a odtartovala tak veliké oslavy Mořinských. „Zápasem ve Všestudech se uzavřela jedna etapa a nastartovala jiná, nová a neznámá. Za tímto bezesporu ohromným sportovním úspěchem se skrývá bezmála pětiletá trpělivá práce nás všech. Nebudu jmenovat jednotlivce, protože bych mohl někoho opomenout, a to nechci . Sešla se tu prostě skvělá parta výborných lidí, od hráček počínaje přes všechny funkcionáře, trenéry, sponzory a fanoušky, která táhla za jeden provaz a výsledek v podobě postupu do druhé ligy zákonitě přišel. Pro mě osobně tento výsledek znamená moc, je to velké zadostiučinění a všechny oběti se teď zdají být nepatrné. Holky nám všem připravily nezapomenutelný a velmi silný emocionální prožitek, který se zapíše hluboko do srdcí. Je to fantazie, jsem moc šťastný. Díky holky a nashledanou ve druhé lize,“ vracel se k celé sezoně mořinský trenér Zita.

Oficiální oslava a zároveň rozlučka s úspěšnou sezonou se koná na mořinském hřišti v sobotu 21.6. od 19 hod. Vedení klubu zve všechny příznivce.

Baník Mořina: Sýkorová – Zitová, Slováčková, Šmídová, Burdová, Koubová (48. Strnadová), Adolfová, Bednářová, Pojkarová (76. Lišková), Hahnová, Semanová. Dále: Landová, Ježková, Gardavská, Olšánová, Maříková.

Pavel Zita