Malá Skála – Mořina 2:0

Hned z první vážnější akce domácí udeřili, když se po nedůsledném a nepřesném odkopu mořinských hráček míč dostal na kopačku domácí útočnice, jejíž střela nebyla příliš razantní, ale od zad mořinské kapitánky Olšánové se odrazila mimo dosah brankářky Sýkorové – 1:0. Domácí vedoucí branka pochopitelně povzbudila a v následujících patnácti minutách měla Malá Skála výraznou převahu. Dvě povedené kombinace ale fotbalistky od Jizery nedokázaly uklidit do odkryté branky Baníku. Po úvodní čtvrthodince se taktovky chopily hráčky Mořiny. Trpělivou kombinační hrou držely Baníkovky míč pod svou kontrolou a pokoušely se překvapit defenzivu Skalaček. Několik akcí Mořiny bylo pro domácí opravdu velmi nebezpečných a kdyby si Mořina počínala v šancích důrazněji, mohlo dojít i k obratu. Ani ty největší příležitosti ale hráčky Mořiny neproměnily a první půle skončila těsným vedením domácích.

Po přestávce pokračovala Mořina v tlaku. Do útoku se vysunoval stále větší počet hostujících hráček, ale tím se také odkrýval prostor pro rychlé protiůtoky Malé Skály. Když mořinské fotbalistky nepropasírovaly míč za záda domácí gólmanky ani ve své největší šanci ve druhém poločase, dostaly se ke slovu v 88. minutě po bleskovém kontru domácí hráčky, které zpečetily své vítězství. V nastavení měla ještě tutovku útočnice Mořiny Hahnová, ale snížit se jí po velkém zaváhání brankářky Malé Skály nepodařilo.

„Holky odvedly v zápase dobrou práci a pokud dokázaly udržet míč na zemi a dařila se jim kombinace, měly v utkání navrch. Naopak v soubojích o vysoké balony a v osobních soubojích obecně měly převahu hráčky domácího SK. Přijeli jsme s cílem odvézt si alespoň bod a nebýt pro nás velmi smůlovaté druhé minuty, zřejmě by se nám to i povedlo. Každý zápas v této soutěži je pro nás velkou školou a musíme si vždy brát to správné ponaučení. Nejvíc nám dnes chyběla střelba ze střední vzdálenosti a rychlejší a rozhodnější počínání si v soupeřově šestnátce. Z jarní sestavy nám vypadlo z různých důvodů hned několik hráček. Díky poměrně širokému kádru, se však absence podařilo celkem úspěšně zacelit. Děvčata si ověřila, že když budou bojovat s plným nasazením a patřičným entuziazmem, nemusí se na další zápasy dívat s přehnanými obavami,“ uvedl trenér Mořiny Zita.

Mořina: Sýkorová - Zitová, Olšánová, Bednářová, Ježková (55. Šmídová), Strnadová, Mišková, Koubová, Pojkarová, Semanová (86. Landová), Hahnová.