Vítězství domácích bylo vzhledem k situaci v tabulce očekávané, nikoli však snadné. „Tak pohodový a jasný pro nás zápas nebyl," přiznal i jejich trenér František Barát. Na míči byli hosté podle něj možná i silnější, ale jako už několikátý soupeř nenašli recept na defenzivu Cábelíků. „Naštěstí jsme dali v první půli šťastnou branku, potom náskok hlídali a soupeře do ničeho nepustili," těšilo trenéra, který považuje čtyři góly inkasované v devíti zápasech za super vizitku. Stejně si ovšem cení, že se tým dokázal vypořádat s především doma citelnou absencí koncového hráče do šestnáctky.

Ani pro Královodvorské totiž není střílení gólů zrovna silnou podzimní stránkou. Na absenci gólového zabijáka nic nemění ani výpomoc z Příbrami. V útoku tak i v sobotu nastoupili spíše středoví hráči Kraus s Volešákem. Eliminovat nedostatek se ale Barátovým svěřencům podařilo střelbou zpoza šestnáctky. Po jedné ráně a teči Šilhavého poměrně brzy vedli, ve druhém poločase přidal Balšánek pojistku přesným dalekonosným obloučkem.

Už ve středu celý královodvorský region ožije pohárovým zápasem se Spartou. Podle trenéra Baráta půjde o velký svátek hlavně pro domácí hráče a diváky. Také proto rozhodně nehodlá intervenovat o výrazné posílení z Příbrami a podobně jako v sobotu kalkuluje jen se zapojením několika mladších hráčů z širšího kádru 1.FK. „Nechci zápas Příbrami proti Spartě, ale chci, aby to byl zážitek hlavně pro domácí," uvedl s tím, že pro něj samotného je důležitější úspěch v dlouhodobé soutěži než v jednom utkání proti Spartě. „Pohár nejspíš nevyhrajeme. Beru to tak, abychom ho odehráli důstojně a neudělali ostudu třeba jako Vltavín s Příbramí (1:9). To mi jich bylo až líto. Doufám, že to u nás nebude takové vraždění neviňátek, a pěkná návštěva si stoprocentně užije hvězd na venkovském stadionu," vyhlíží zápas.

Na ten se i vzhledem k dosavadním příznivým výsledkům kabina královodvorských fotbalistů maximálně těší. „Samozřejmě takový zápas nehrajete každý týden. Kluci jsou nadšení a chtějí si to užít. Upozorňuji je pouze na to, že to bude dvakrát tak náročné na pohyb, a to hlavně bez balonu, a také v defenzivě, aby na to byli připravení a nebyli otrávení, že jsou v bagu," připravuje hráče na vedoucí tým nejvyšší soutěže.

Největší šanci k ohrožení branky favorita spatřuje ve standardních situacích. Rozhodně si pak nedělá iluze, že by obrana měla i nadále zůstat nepřekonatelnou, zároveň ale ví, že právě na její kvalitě bude závislý případný dobrý výsledek. „Je rozdíl prohrát 0:4 a 0:8. Bude záležet na tom, abychom nezblbli jako Vltavín a nesnažili se hrát otevřeně. Pak bychom to asi nestačili vyndávat z brány."

Žádnou speciální přípravu trenér Barát na zápas nechystá. Vzhledem k nabitému programu posledních „anglických" týdnů prý není ani možná. Regenerační tréninky totiž střídají ty předzápasové. Obavy má snad jen z toho, aby se tým proti Spartě nevydal natolik, že mu budou chybět síly v sobotu dopoledne, kdy nastoupí v Tachově k dalšímu zápasu ve třetí lize.