„My jsme měli problémy se sestavou před zápasem a měli jsme ho i po první třetině. Dali jsme dohromady neuvěřitelný počet sedmnácti hráčů z toho pěti juniorů. My jsme po první třetině bez gólové šance soupeře prohrávali dva nula a vypadalo to dost mizerně. Od druhé třetiny jsem byl sám překvapený, že jsme takové mužstvo jaké je Ústí dostali pod tlak a pořád jsme měli síly. Kluci to zvládli výborně a uvidíme zítra, jak na tom budeme,“ říkal po utkání Otakar Vejvoda.

Jeho ústecký protějšek, asistent Jan Votruba, hodnotil zápas nebývale sympaticky a uznal kvalitní hru Medvědů. „My jsme měli takový vstup do zápasu, když jsme vcelku nezaslouženě vedli a to nám paradoxně dost ublížilo. Od druhé třetiny jsme začali hrát profesorský hokej, domácí nás začali dohrávat, hráli agresívně a přehrávali nás ve všech činnostech a nebojím se říci, že si zasloužili dneska všechny tři body. My jsme se štěstím nakonec získali body dva, ale náš výkon nebyl hodný toho, jaké máme podmínky,“ narážel Jan Votruba nespokojeně na výkon svých svěřenců, jenž neomlouval ani absenci několika hráčů včetně Čalouna nebo Salfického, či Nováka. „Tohle nás vůbec neomlouvá, ten výkon měl být podstatně jiný než byl,“ povídal Jan Votruba, který přiznal, že sportovní podmínky mužstvu po sestupu z extraligy zůstaly. „Sportovní ano, jinak já přišel o třicet procent platu, jak jsou na tom ostatní to nevím,“ vtipkoval Votruba.

O první branku Medvědů se zasloužil vcelku štastnou tečí Vlčkovy střely Martin Kupec, jehož výkony rostou zápas od zápasu. „Když jsme dali první branku, tak jsme se dostali zpátky do zápasu. Pak se nám povedlo vyrovnat a mohli jsme i vyhrát. I v prodloužení jsme k tomu měli blízko,“ uvedl Kupec.

Miloslav Růžička