Fotbalisté Hořovicka vstoupili do zápasu velice dobře a po dvaceti minutách vedli 2:0. „Měli jsme tam dvě šance plus dva náznaky. Efektivita byla moc hezká. Vytěžili jsme z toho sto procent,“ uvedl trenér Nykodým, kterému se zamlouvalo, co hráči do přestávky předváděli. „ Celý první poločas se mi moc líbil. V dresu posíleného soupeře hrál například Pener a několik dalších nových hráčů. Dělají velké změny. První půli jsme přesto odehráli velmi pěkně, líbilo se mi to herně,“ poznamenal trenér Nykodým.

Po změně stran již měl Vyšehrad herně navrch. „Bylo vidět, že mezi divizí a třetí ligou je rozdíl hlavně v rychlosti. Chceme vybudovat celek, kde takovéto rychlostní typy budou, abychom později mohli konkurovat i takovýmto klubům,“ prozradil dlouhodobější cíle trenér Nykodým. Hořovický lodivod do druhé půle částečně obměnil sestavu. „Vystřídali jsme čtyři hráče, abych viděl nové hráče. Herně jsme se dostali pod tlak, ale byli jsme na dobré úrovni,“ poznamenal trenér Nykodým, který viděl ve hře také nedostatky. „Samozřejmě jsou tam nějaké individuelní chyby, které se projevily hlavně ve druhé půli,“ uvedl trenér Hořovicka, který dodal, že všechny góly hosté dostali po taktických chybách a díky nesoustředěnosti. „Ať již to bylo při prvním gólu, kdy jsme nestihli zareagovat na rozehrávku z rohu. Druhý gól byl vlastní a při třetím střední obránce podskočil míč. To jsou zásadní chyby, které nemůžeme dělat,“ podotkl Nykodým.

Zatímco v prvním poločase se dařilo hráčům Hořovicka proměnit šance, po změně stran již v koncovce úspěšní nebyli. „Ve druhé půli jsme měli dvě, tři šance, kdy jsme to nedotáhli. Ať to byl Pobiš, který mohl jít do vápna, nebo Tomáš Petr, který mohl jít dvakrát do brejku, ale zbytečně to zabrzdil,“ podotkl trenér Nykodým.

Solidním výkonem se v utkání představil záložník Stanislav Haluška, který se také střelecky prosadil. „Odevzdal dobrý výkon, ale chyběla mi u něj komunikace s levým bekem. Nechali se několikrát zaskočit dlouhými balony za obránce. To by se nemělo stát, toto by měl Haluška pokrýt. V obranné části bylo několik chyb, ale jinak se toho zhostil hezky,“ uvedl trenér Hořovicka, který vzápětí navázal. „Je to jeden z mladých kluků. Věřím, že se může dostat do základu. Přišli i další dva mladí hráči Tomáš Váňa a Samuel Pobiš. To budou také posily. V těchto mladých klucích je budoucnost, ale musí na sobě pracovat a chtít hrát,“ uvedl na adresu nových tváří trenér Nykodým, který následně zhodnotil celé utkání. „Celý zápas se mi herně líbil, ale nemůžeme dostat soupeře na koně našimi chybami díky nesoustředěnosti. To mi strašně vadí, neustále na tom pracujeme. Takovéto chyby v mistráku dělat nemůžeme, to by se nám nevyplatilo,“ dodal na závěr trenér Milan Nykodým.