Trenér Hořovicka Milan Nykodým v minulosti působil u mužstva Sparty Krč, o motivaci tak nebylo nouze. „Na zápas jsme se všichni opravdu těšili. Věřil jsem, že je porazíme,“ uvedl trenér Nykodým, který dodal, že oba celky byly na hřišti poměrně vyrovnané. „Šance byly na obou stranách. Chvílemi jsme soupeře i kombinačně přehrávali,“ podotkl trenér Hořovicka, který se nakonec dočkal vítězství v penaltovém rozstřelu. „S výsledkem a s bojovností hráčů jsem byl velice spokojen,“ uvedl Nykodým, který ale našel i nějaké ty mouchy na kráse. „Samozřejmě to ještě není úplně vypilované, udělali jsme určité změny z rozestavení. Kluci si ale sáhli na dno a poznali, že se dá hrát s každým,“ podotkl trenér, který postrádal v sestavě Kovaříka, Šticha, Čihaře a Větrovského.

Celkově byl trenér Hořovicka spokojen především s defenzivou. „V obraně jsme hráli velice dobře, vcelku dobře i v záloze, sestava ale ještě není ustálená. Je tam ještě dost chyb, chyběla nám trochu větší podpora útoku,“ hodnotil výkon hráčů trenér Nykodým, který si myslí, že Hořovicko mohlo vyhrát i v normální hrací době.

V závěru utkání ovšem domácí hráli více defenzivně. „Trochu jsme se obávali o výsledek a chtěli jsme hrát asi podle kluků na remízu, i když já jsem chtěl vyhrát,“ uvedl Nykodým, který dodal, že přechod Hořovicka do ůtoku nebyl dobrý.

Fakt, že se Hořovicku v přípravě zatím daří, nebere trenér Nykodým jako bernou minci. „Pro kluky je to příjemné, ale já to neřeším. Nejdůležitější je, jak se bude dařit v mistrovských utkáních,“ má jasno trenér Hořovicka.
Co se týče vyhlídek na novou sezonu, mluví trenér Nykodým optimisticky. „Věřím, že budeme hrát na úplně jiných místech tabulky než v minulé sezoně, že nebudeme mít problémy se záchranou a že budeme hrát moderní fotbal. Jsem rád, že mám v mužstvu konkurenci, a že se to ustálilo,“ uvedl na závěr trenér Hořovicka Milan Nykodým.