Od začátku utkání domácí sázeli hlavně na pečlivou obranu. „V prvním poločase jsme hráli hrozně ustrašeně. Kazili jsme moc přihrávek,“ uvedl trenér Hořovicka Nykodým, který chtěl po hráčích větší aktivitu. „Nabádal jsem kluky, ať to tolik nevodí a jdou víc do kombinace,“ prozradil trenér. Ani hosté, jejichž zástupce sledoval Hořovicko při mistrovském utkání s Třeboní, ale v prvním poločase nezářili. „Byli se tu podívat a docela se nás obávali. Já si myslím, že trochu respekt měli, ale měli nás normálně přeject,“ podotkl Nykodým, který si všiml, že hostům vázla především hra v záloze. Po změně stran začali hrát domácí s hosty vyrovnanou partii. O osudu zápasu nakonec rozhodla chyba kapitána Kaufmana. „Porážku jsme si zavinili sami chybou. Ale to se stane. Kdybychom byli odvážnější, tak jsme dneska mohli uhrát minimálně remízu,“ má jasno trenér Nykodým, který byl s výkonem spokojen. „Věřím, že v neděli budeme mít tři body,“ dodal trenér Hořovicka Nykodým.

Výkon prvoligového celku překvapil hořovického záložníka Martina Nademlejnského, jednoho z nejlepších hráčů na straně Hořovicka. „Nezasloužili jsme si prohrát. Čekal jsem to těžší, mě osobně Kladno zklamalo,“ prohlásil po utkání Nademlejnský.

Kladenský trenér nebyl s výkonem hráčů ani trochu spokojen a o přestávce to dal všem najevo, a to hodně hlasitě. „Taková bouřka v kabině za mého působení ještě nebyla,“ přiznal Martin Hřídel, který byl i po utkání značně rozčarovaný. „Věděli jsme o ofenzivních kvalitách soupeře, někteří hráči tomu ale nevěřili. Nakonec jsme to ale zvládli. Postoupili jsme, zapomeňme,“ dodal trenér Hřídel.