VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Valná hromada SK Hořovice odsouhlasila sloučení s FC Bzová

Hořovice/ Ve středu se v hořovickém klubu Labe konala valná hromada SK Hořovice, na které se rozhodlo o sloučení klubu s FC Bzová. Očekával se poměrně divoký průběh valné hromady, ale nakonec se vše obešlo bez jakýchkoliv excesů. Vzniku projektu FK Hořovicko tedy nyní nic nebrání.

20.2.2008 7
SDÍLEJ:

Hořovické vedení. Zleva místopředseda Lukavský, předseda Bežó a místopředseda BurešFoto: DENÍK/Jan Vildmon

Již delší dobu se mluvilo ve fotbalovém zákulisí o spojení mužstev SK Hořovice a FC Bzová do subjektu FK Hořovicko. Oba kluby se na sloučení připravovaly více než půl roku. Poprvé jej oficiálně představily oba kluby na tiskové konferenci 2. srpna 2007, kde také osvětlili zástupci obou klubů, jak by měl celý projekt vypadat. Čtěte zde

Vzhledem k tomu, že ambiciózní projekt FK Hořovicko našel především v Hořovicích několik odpůrců, uspořádala vedení SK Hořovice a FC Bzová před Vánoci veřejnou prezentaci celého projektu. Po samotné prezentaci FK Hořovicko pak došlo na veřejnou diskusi, ve které se přeli obhájci a odpůrci projektu. Čtěte zde

Nyní přišly na řadu kroky, kdy valné hromady musí toto sloučení klubů odsouhlasit. Valná hromada FC Bzová sloučení obou klubů odsouhlasila v sobotu, a to jednomyslně. Čtěte zde.

Valná hromada proběhla naprosto v klidu

Valná hromada SK Hořovice se uskutečnila ve středu ve večerních hodinách a nakonec bylo sloučení také odhlasováno. Vzhledem k tomu, že v minulosti měly některé valné hromady SK Hořovice poměrně divoký průběh, dalo se očekávat, že se něco semele i tentokrát. Tyto předpoklady se ale nenaplnily. Po přednesení hodnotících zpráv jednotlivých družstev i stav hospodaření klubu SK Hořovice za rok 2007 přišla na řadu diskuse. Ta oproti očekávání trvala jen pár minut. Proti projektu FK Hořovicko nikdo nevystoupil. Poté již přišlo na řadu hlasování o schválení usnesení valné hromady a zároveň také zániku SK Hořovice a převodu všech náležitostí do nového subjektu FK Hořovicko. Někteří členové SK Hořovice si možná v prvním momentu neuvědomili o čem hlasují a tak byl v následných minutách ve tvářích několika přítomných k vidění značně trpký výraz.

Z dvaceti devíti přítomných členů SK Hořovice hlasovalo pro sloučení klubů dvacet čtyři členů, dva byli proti návrchu a tři členové se zdrželi hlasování. Projekt FK Hořovicko tak definitivně získal plnou podporu.

Po skončení valné hromady SK Hořovice následovala ustavující valná hromada FK Hořovicko, které se zúčastnilo 39 členů. Ti jednomyslně schválili stanovy klubu a zvolili také nový dvanáctičlenný výbor (viz video).

Podrobný průběh valných hromad SK Hořovice a FK Hořovicko si můžete přečíst níže.

Online průběh valné hromady:

 

18.45 - Vážení čtenáři, vítáme Vás u online přenosu z valné hromady SK Hořovice

18.47 - Sál hořovického klubu Labe, kde se valná hromada za pár minut uskuteční, se zatím téměř prázdný. Členové vedení SK Hořovice jsou dobře naladěni, evidentně očekávají klidný průběh valné hromady. Nechme se překvapit, co se nakonec bude dít…

18.56 - Místa se postupně zaplňují. Čím více lidí přichází do sálu, tím stoupá napětí. Do zahájení valné hromady zbývá pár minut. Již je znám stručný program. Po tradičním přednesení hodnotících zpráv družstev a hospodaření přijde na řadu diskuse. Po následném usnesení poté přijde na řadu samotné hlasovaní o sloučení SK Hořovice s FC Bzová.

19.02 - V sálu je kupodivu stále dost volných míst. Vedení SK Hořovice zřejmě ještě čeká na opozdilce, valná hromada ještě nebyla zahájena.

19.09 - Stále se čeká na zahájení valné hromady. V sále je ještě asi deset volných míst. Někteří přítomní živě diskutují, jiní zamyšleně mlčí. Optimismus hořovického vedení za posledních deset minut povážlivě klesl.

19.18 - Sál je konečně plný. Předseda SK Hořovice právě zahájil valnou hromadu.

19.20 - Předseda Jan Bežó právě přivítal přítomné, představil hosty mimo jiné pana Petráska, právníka ČMFS.

19.22 - Všichni přítomní uctili minutou ticha památku člena hořovického výboru Jindřicha Vrby, který před nedávnem zemřel.

19.23 - Navržený program valné hromady byl jednomyslně schválen. Jako první se následně slova ujal místopředseda Bureš.

19.26 - Místopředseda Bureš právě přednáší hodnotící zprávu k minulé sezoně. Zmínil neúspěchy hořovického A mužstva, ale vyzdvihl činnost s mládeží - postup dorostu do krajského přeboru a žáků do celostátní ligy.

19.29 - Pan Bureš také zmínil náročnou přípravu na sloučení mužstev SK Hořovice a FC Bzová. "Je nám jasné, že tento projekt bude mít porodní bolesti, ale věříme, že fotbal půjde kupředu," uvedl Bureš. Na závěr své zprávy Bureš poděkoval všem co SK Hořovice podporují.

19.35 - Místopředseda Lukavský přednesl zprávu o hospodaření za rok 2007. SK Hořovice měl výdaje 1 239 945 Kč a příjmy 1 238 500 Kč.

19.38 - Asistent trenéra A mužstva Roman Šmerhovský přednesl hodnotící zprávu. Nic světoborného jsme se dle očekávání nedozvěděli. Tato část valné hromady, kdy přítomní vyslechnou postupně hodnotící zprávy jednotlivých družstev asi nebude příliš zaživná. Uvidíme, co v následných minutách přinese diskuse.

19.40 - Trocha vzruchu v sále, jednomu z přítomných praskla na stole sklenice…

19.42 - Trenér žáků Jindřich Novotný hodnotí činnost žákovského družstva. Zmínil, že o hráčích jako Vaníček, Čepelák, Hybš nebo i dalších ještě určitě ještě uslyšíme. Dodal také, že hořovické žákovské mužstvo má z celé české skupiny ligy nejlepší návštěvnost.

19.46 - Nyní je na řadě hodnotící zpráva mladších žáků. "Trénujeme na škváře a v zaprášené hale, ostatní mají umělku a to je hodně znát. Jestli kluky nedostaneme v lednu ven, tak poté máme měsíc skluz," uvedl trenér mladších žáků Hrdlička, který také vyzdvihl spolupráci se Spartou Praha.

19.51 - Začala diskuse. První se slova ujal generální manažer FC Bzová Václav Míšek.

19.53 - Míšek mluví o divizi, o problému, že družstva Hořovic a Bzové nemohou díky dvěma různým registracím si více pomoct. Připomněl také také, proč má Bzová úzký kádr. "Hráči chtěli hrát, ne sedět na lavičce. Proto jsme je přeregistrovali ze Bzové do Hořovic," uvedl Míšek. "Cílem Bzové je s co nejmenším počtem hráčů udržet divizi, aby se to celé uvolnilo," pokračoval Míšek.

19.56 - Míšek mluví o tom, že v sobotu si FC Bzová na valné hromadě odhlasovala, že chce jít do projektu FK Hořovicko. "Pokud se neodhlasuje na této valné hromadě sloučení, nebude divize ani v Hořovicích, ani ve Bzové," varoval přítomné Míšek.

19.59 - Pan Hrdlička mluví o vážném zranění mladého hráče, které se událo tento týden. Připomněl, že na hřišti v Hořovicích je řada nebezpečných míst. "Je to o průšvih, chodí tam řada děcek," podotkl Hrdlička.

20.02 - To asi čekal málokdo. Diskuse končí bez jakékoliv obstrukce a excesu. Odpůrci projektu FK Hořovicko zřejmě zůstali doma. Předseda Bežó přednesl usnesení valné hromady. Nyní se bude hlasovat o usnesení a zároveň i o sloučení s FC Bzová.

20.06 - A máme výsledky. Usnesení valné hromady a zároveň sloučení SK Hořovicko s FC Bzová bylo schváleno, a to poměrně jasně. Z přítomných 30 členů hlasovalo 24 pro, 2 proti a tři členové se zdrželi.

20.09 - Ve tvářích vedení SK Hořovice a FC Bzová je znatelná velká úleva. Právě byl oficiálně schválen vznik FK Hořovicko. Po několikaminutové přestávce bude následovat valná hromada FK Hořovicko, na které by se měl ustanovit nový výbor.

20.12 - Vedení SK Hořovice vymyslelo dnes lyšácký plán. Nezařadilo jednání o sloučení s FC Bzová do programu valné hromady, jen do závěrečného usnesení přidala odstavec o schválení zániku SK Hořovice a převodu všech náležitostí do FK Hořovicko. Takzvané opozici tak nezbyl vůbec žádný prostor pro manévrování. V diskusi se nikdo proti vzniku FK Hořovicko neozval a po přednesení závěrečného usnesení již nebylo o čem jednat. Zatímco někteří nyní sedí zamlkle s trpkým pohledem, jiní se uvolněně vybavují.

20.16 - Za pár chvilek začne valná hromada FK Hořovicko, kde se bude volit ustavující výbor.

20.23 - Sál nám prořídl. Začala ustavující valná hromada FK Hořovicko. Přítomno je 39 členů FK Hořovicko, všichni přítomní odhlasovali následný program.

20.24 - Slova se ujal pan Míšek. Jako první poděkoval přítomným za schválení sloučení obou klubů. "Udělali jsme něco, co bude prospěšné pro fotbal," podotkl Míšek.

20.29 - Nyní se probírají stanovy klubu FK Hořovicko.

20.32 - Valná hromada schválila dvanáct členů výkonného výboru, zároveň schválila také cíle FK Hořovicko pro rok 2008, stanovy klubu i usnesení ustavující valné hromady.

20.36 - Valná hromada končí. Loučíme se s vámi z Hořovic a přejeme příjemný večer.

Autor: Jan Vildmon

20.2.2008 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Geodeti a ostatní 16 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v oborech příbuzných kartografii a zeměměřictví OSTATNÍ ODBORNÍ PRACOVNÍCI. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OSTATNÍ ODBORNÍ PRACOVNÍCI - Místo výkonu práce: Beroun. Doplňující informace: zaměstnání na dobu určitou dle dohody. Náplň práce: zařazení dle katalogu správních činností: 2.62.08 - Provádění posuzování způsobilosti jednoduchých právních listin pro zápis do katastru nemovitosti. Zaměstnanecké výhody: 5 týdnů řádné dovolené, příspěvek z FKSP, stravenky, 5 dnů sick days. Kontakt: motivační dopis společně s životopisem zasílejte v termínu do 29.6.2018.. Pracoviště: Katastrální úřad pro středočeský kraj - beroun, Politických vězňů, č.p. 198, 266 01 Beroun 1. Informace: Štěpán Hudec, +420 311 624 329.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 25 000 Kč

Traktoristé a obsluha zemědělských strojů ŘIDIČ/KA, TRAKTORISTA/KA. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVNÍK/CE PRO OBSLUHU ŠTÍPAČKY- Místo výkonu práce: Tetín. Upřesňující informace: možnost práce na zkrácený úvazek. Požadavky: ŘP sk. T - podmínkou, C a E - výhodou. Kontakt: telefonicky, e-mailem.. Pracoviště: Velkostatek tetín s.r.o., nám. 9. května, č.p. 1, 266 01 Beroun 1. Informace: Zbyněk Čermák, +420 725 688 209.

Výroba - Výroba Elektrotechnici a technici energetici 32 000 Kč

Elektrotechnici a technici energetici TECHNIK/ČKA ELKETRO PRO ZPRACOVÁNÍ ZAKÁZEK V PC (s AJ). Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: TECHNIK/ČKA ELKETRO PRO ZPRACOVÁNÍ ZAKÁZEK V PC (s AJ) - Místo výkonu práce: Hostomice. Upřesňující informace: nástup možný ihned, pracovní poměr na dobu neurčitou. Náplň práce: zajišťování technické přípravy pro výrobu zakázek vzduchotechnických jednotek a její zadávání do výroby, zpracovávání výkresové dokumentace a schématické zapojení, poskytovat poradenství zákazníkům v technických otázkách, mít dohled nad zakázkami (od zadání do výroby, testování, řešení možných chyb, reklamací, spolupracovat s vývojovým oddělením na zlepšování systému, atd.). Požadavky: vzdělání v oboru elektro, komunikativní znalost AJ (emailová komunikace, občasná komunikace po telefonu), velmi dobrá znalost PC (MsOffice…), schopnost a ochota učit se novým věcem, zodpovědnost, spolehlivost, analytické, logické a systematické myšlení, pozitivně laděná osobnost. Kontakt: telefonicky, e-mailem.. Pracoviště: Mandík, a.s. hostomice, Dobříšská, č.p. 550, 267 24 Hostomice pod Brdy. Informace: Sonja Bendová, +420 777 789 241/311 706 901.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 13 500 Kč

Obsluha pil a jiných zařízení na prvotní zpracování dřeva OBSLUHA PIL A JINÝCH ZAŘÍZENÍ NA PRVOTNÍ ZPRACOVÁNÍ DŘEVA. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OBSLUHA PIL A JINÝCH ZAŘÍZENÍ NA PRVOTNÍ ZPRACOVÁNÍ DŘEVA - Místo výkonu práce: Libomyšl. Požadavky: trestní bezúhonnost. Kontakt: telefonicky (Po-Pá 7:00-15:00 hod.).. Pracoviště: Dřevokomplex r + r, s.r.o. - libomyšl, 267 23 Lochovice. Informace: Jiří Roubíček, +420 775 550 600.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Královské stříbření Kutné Hory.
60

Víkend s historií, uměním, pivem i pod parou

Ilustrační foto.
9

Řádění vichru zaměstnalo hasiče a energetiky, ale i železničáře

Bagr v kině a marihuanové stanové městečko ve vile: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 21. června 2018.

Druhá hokejová liga má nový model

Střední Čechy – Podle nového itineráře pojede v novém soutěžním ročníku II. ligy hokejistů. Zatímco poslední dva roky se hrálo ve třech skupinách, předtím dokonce ve dvou a nyní budou hned čtyři. Sever, Střed, Jih a Východ. Změna se pochopitelně týká i středočeských celků.

Kráska z Íránu, Maroka nebo jihu Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny B

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Dotaci na Čapí hnízdo prý firma dobrovolně vrátí

Střední Čechy – Ke zlomu zřejmě dospěje handrkování o dotaci na výstavbu multifunkčního kongresového centra na Benešovsku, označovaného jako „farma“ Čapí hnízdo a spojovaného se jménem současného premiéra Andreje Babiše (ANO). Ten kvůli okolnostem získání dotace z Regionálního operačního programu v roce 2008 čelí společně s dalšími šesti lidmi včetně nejbližších členů rodiny trestnímu stíhání (původně byla dokonce stíhána 11členná skupina). Kauza, která je zatím na úrovni vyšetřování vedeném hospodářskou kriminálkou pražské policie, vyvolává značný rozruch na české politické scéně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT