Slavoj Osek má v současné době v soutěžích jen tři celky. Áčko dospělých hraje v okresním přeboru, B mužstvo ve třetí třídě a družstvo starších žáků hraje v okresním přeboru. „Pro nízký počet hráčů jsme byli nuceni zrušit družstvo dorostu a uvolnit šest našich dorostenců na hostování do Komárova,“ uvedl Václav Huml, který dodal, že v krajské soutěži si osečtí hráči vedou velmi úspěšně. V letošní sezoně se nepovedlo v Oseku sehnat hráče ani na další věkové kategorie. „Nepodařilo se nám, ani za pomoci náborové kampaně na místní a okolních školách, postavit mužstvo mladších žáků a přípravku, které u nás v minulosti úspěšně nepřetržitě fungovaly,“ podotkl Huml.

Hráčské kádry příliš změn přes zimu nedoznaly. „V hráčských kádrech, ani ve vedení oddílů nedošlo oproti podzimu k žádným změnám. Áčko dospělých nadále povedou Vlastimil Ungr starší s trenérem Jiřím Mudrou. Béčko mají na starost Tomáš Kros a Radek Zeman. Vedoucím žákovského mužstva je Pavel Král, trenéry František Pospíšil s kolegou Bosákem,“ vyjmenoval sekretář klubu vedení oddílů.

„Máme–li hodnotit dosažené výsledky po podzimu, snese z našich mužstev přísnější měřítko pouze áčko dospělých, které je v tabulce okresního přeboru na pátém místě se ztrátou šesti bodů na vedoucí Trubín,“ uvedl Huml. Rezervnímu celku se příliš nedařilo. „Béčko, které se rovněž potýká s nedostatkem hráčů, přezimuje se ziskem pouhých čtrnácti bodů na desátém místě tabulky jen s dvoubodovým náskokem na poslední Zaječov,“ připomněl podzimní počínání béčka Huml, který dodal, že starší žáci jsou sedmí.

Poté přišla řeč na přípravu před začátkem druhé poloviny sezony. „Příprava na jarní sezonu začala hned v prvních dnech nového roku. Dospělí trénují v hale komárovské sokolovny, žáci pak v tělocvičně osecké základní školy,“ uvedl sekretář klubu, který zmínil i tradiční přípravu oseckého klubu. „V sobotu 10. ledna pak absolvovalo dvanáct fotbalistů Slavoje v rámci zimní přípravy devítikilometrovou trať terénního běhu Partyzánskou stezkou, jehož 33. ročník se běžel v Oseku,“ poznamenal Huml. Osečtí fotbalisté mají za sebou také soustředění. „V následujícím týdnu pak proběhlo zimní soustředění na Šumavě, kterého se zúčastnilo celkem devatenáct fotbalistů. V průběhu března budou sehrány tři přípravné zápasy,“ dodal Huml.

Přehnané cíle si v Oseku nekladou. „Za současných podmínek si naše mužstva nemohou klást nejvyšší cíle. Áčko dospělých bude samozřejmě opět bojovat o co nejlepší umístění ve špičce tabulky se snahou co nejvíce potrápit aspiranty na postup, aby soutěž měla nějakou šťávu,“ uvedl Huml, který přiblížil i cíl rezervy dospělých. „Cíl pro béčko je jasný, udržet se ve třetí třídě,“ dodal Huml, který zmínil i cíl pro žáky. „Žáci budou nadále sbírat zkušenosti se snahou postupně se protlačit do poloviny tabulky,“ doplnil sekretář klubu.

Výbor Slavoje Osek vedený předsedou Jiřím Kačírkem pracuje nepřetržitě bez zimní přestávky a trvale se snaží o zajištění optimálních podmínek pro všechny sportovce. „Jedná se zejména o získání finančních prostředků,“ podotkl sektetář Huml, který následně poděkoval všem sponzorům, kteří podpořili osecký fotbal.

Václav Sameš