Hořovicko - Kladno 1:2

Domácí vstoupili do utkání s respektem a v prvním poločase se soustředili především na obranu. Díky kvalitní defenzivě ovšem hosty za celý první poločas pustili do jediné šance. V ní se ocitl ve 34. minutě Holub, na vybíhajícího brankáře Slováčka ale nevzrál. Po změně stran začali hrát domácí s hosty otevřenou a nečekaně také poměrně vyrovnanou partii. Hned v úvodu druhého poločasu vyzkoušel pozornost brankáře z trestného kopu Petr, Kostolanský se ale překvapit nenechal. Dobrý výkon domácích ovšem srážely hrubky v obraně. První přišla v 54. minutě, kdy domácí defenziva nechala při rohu volného Beneše, který hlavou poslal Kladno do vedení. Poté mohli hosté zvýšit, Zoubele ani Šisler ale branku netrefili. Na druhé straně se do šance dostal Nademlejnský, Kostolanský si ovšem se slabou střelou poradil. V 69. minutě předvedli domácí další hrubku v obraně. Kaufman poslal míč přesně na nohu Zoubeleho, který následně prostřelil Slováčka. Po tomto momentu hosté zřejmě podlehli uspokojení a aktivitu převzali domácí. Z převahy Hořovicka vzešlo několik nebezpečných standardek, při kterých si ovšem kladenský brankář počínal suverénně. V 76. minutě mohli domácí snížit, parádní střela Nesnídala ale orazítkovala jen břevno. O čtyři minuty později se již Hořovicko dočkalo. Po pěkné akci nacentroval Nademlejnský od brankové čary na malé vápno a volný Veinlich hlavou dal Hořovicku naději. Zbylých deset minut se hrálo za stálé převahy domácího celku, hosté se ale i za drobné pomoci rozhodčího ubránili.

Branky: 80. Veinlich – 54. Beneš, 69. Zoubele. Rozhodčí: Hrubeš K. – Filípek, Mencl. ŽK: Zoubele (Kl.). Diváků: 600. Poločas: 0:0.

FK Hořovicko: Slováček – Kovařík, Votava, Zámeček, Štěch, Nademlejnský, Větrovský (46. Nesnídal), Bežó (60. Šmíd), Kaufman, Čihař (46. Veinlich), Petr.

SK Kladno: Kostolanský – Strnad, Bartoš, Szabo, Holub (87. Dubský T.), Cigánek (46. Zeze), Procházka, Gross, Zoubele (73. Hadrika), Šisler, Beneš.

Dva úhly pohledu redaktorů na pohárový zápas

Jan Vildmon, sportovní redaktor Berounského deníku:Úterní pohárové utkání nám ukázalo, a ne poprvé, že bojovnost a nadšení dokáže mazat rozdíly mezi mužstvy, i když jsou z diametrálně odlišných soutěží. Zvláště pak, když favorit neodehraje utkání na sto procent. Důkazem toho bývají tradiční tažení krajským pohárem v podání Loděnice. Hořovicko předvedlo hlavně ve druhém poločase skvělý výkon a nebýt několika školáckých hrubek, mohlo směle pomýšlet minimálně na remízu. Někteří hráči Hořovicka předvedli, že i když se jim občas nějaký zápas nepovede, pořád mají vysokou kvalitu. Pokud by se Hořovicko, tedy bez hrubek v obraně, prezentovalo v divizi, myslím, že by v této soutěži patřilo ke nejužší špičce. Rozhodně výkon proti Kladnu je pro diváky velkou pozvánkou na domácí mistrovské zápasy Hořovicka. A co dodat k výkonu Kladna? Snad jen jedno velké zklamání.

Jiří Nagy, sportovní redaktor Kladenského deníku: Kladno v Hořovicích ukázalo, proč jsou národní poháry v každé zemi plné překvapení. Zápas v Hořovicích toho byl klasickou ukázkou. Na jedné straně ne plně odhodlaní profesionálové, na druhé bojovný amatérský tým, jenž nemá co ztratit. Přístup Kladna k souboji s divizním celkem se ani nepříblížil přípravným zápasům na sezonu, v nichž v boji o triko podávali jeho fotbalisté mnohem oduševnělejší výkony. Podceněný soupeř tak po většinu utkání cítil šanci a málem ji využil. Jejich škoda, že na Berounsku propásli šanci ukázat, že na nejvyšší soutěž mají. Slova trenéra Martina Hřídela: „Postoupili jsme, zapomeňme,“ mluví za vše. Já ale jen tak nezapomenu, že divizní fotbalista Martin Nademlejnský dokázal projít přes tři soupeře, zatímco jeho ligoví soci toho schopni nebyli. Nepatrnou omluvou může být, že Kladno v utkání nedisponovalo ani jediným klasickým útočníkem a kapitánem Killarem, na druhé straně každý z hráčů ligového kádru by měl mít svou kvalitu. Tu však ve většině případů neprokázali.