Loděnice – St. Boleslav 3:4

Domácí tentokrát nezvládli úvod utkání. V 7. minutě unikl Beneš a jeho centr si nešťastně srazil do vlastní branky Kovač - 0:1. O čtyři minuty později nechali domácí na hranici šestnáctky volného Vodáka, který snadno skóroval - 0:2. Po této ledové sprše se domácí hráči dlouho nemohli dostat do šance. Loděnici vrátil do zápasu ve 30. minutě Bartoš, když překvapil hostujícího brankáře nádhernou střelou z 25 metrů - 1:2. O pět minut později mohl Dostál po narážečce s Novákem vyrovnat, ale hosty zachránil zdvihnutím praporku pomezní. Ofsajd však viděl pouze on. Ve 42. minutě byli hosté blízko branky, Antoš ale trefil z několika kroků jen břevno. Pak přišla 45. minuta a první galapředstavení rozhodčího Zelendy. V této době už byla na hřišti i v hledišti ze způsobu jeho jednostranného řízení utkání značná nervozita. J. Pospíšil na hranici šestnáctky odkopával míč a poté došlo k lehkému kontaktu s nohou soupeře. Pan rozhodčí, který byl od souboje vzdálen snad jen tři metry odpískal trestný kop. Na nátlak hostujících hráčů, kteří chtěli penaltu, se šel domluvit s pomezním, který byl od přestupku přibližně padesát metrů a na jeho doporučení změnil verdikt na pokutový kop. K míči se postavil Nepivoda, ale jeho střelu k pravé tyči Sklenář bravurně zlikvidoval.

Domácí ve druhé půli předvedli vynikající výkon. Dva pokusy F. Pospíšila zlikvidoval brankář Halbich, v 63. minutě pak unikajícího Pospíšila poslal v šestnáctce zezadu k zemi rukama Krajíček, píšťalka pana rozhodčího ale zůstala němá. V následných minutách se hrálo především podle not domácích, v 67. minutě ale přišel pro domácí šok. Místo vyrovnání přišel rychlý brejk hostů a Beneš zblízka prostřelil Sklenáře - 1:3. Z dvoubrankového vedení se hosté neradovali dlouho. V 70. minutě trefil z dálky J. Pospíšil spojnici a odražený míč uklidil do branky pohotově Novák - 2:3. Branka opět domácí nabudila. Vyrovnání se narodilo v 75. minutě, kdy se podařilo hostujícímu obránci přehodit v tísni vlastního brankáře, míč skončil na tyči a dobíhající F. Pospíšil měl jednoduchou úlohu - 3:3. V 80. minutě opět vstoupil do hlavní role pan Zelenda. Po jednom z protiútoků hostů Sklenář neudržel tvrdou střelu a před dobíhajícím hráčem hostí stačil míč napodruhé chytit, aniž by se protihráče dotkl. V tom se ale ozvala píšťalka rozhodčího. Všichni očekávali odpískání následného faulu na domácího brankáře, ale v němém úžasu sledovali, jak je nařízen další pokutový kop. Chvilku se nehrálo, protesty domácích hráčů nepomohly. K zahrání penalty se tentokrát postavil Ježek, ale i jeho střelu Sklenář dokázal vyrazit,ovšem jen zpět k Ježkovi, který z dorážky poslal míč do sítě - 3:4. Naštvaní domácí hráči se nadechli k závěrečnému náporu. Průnik F. Pospíšila ale zlikvidoval Halbich a Mráz po sólu branku překopl. Nejblíže k vyrovnání měli domácí hráči v 88. minutě, kdy pronikl do šestnáctky z levé strany Herejt, který nastřelil tyč. Tím rušné utkání skončilo se šťastným postupem hostí. Poté měla pořadatelská služba hodně práce, aby dostala trojici rozhodčích bez úhony do kabiny a poté i ze stadionu. Dlouho Jánská nezažila takto rozlícené diváky.

Závěrem dodejme, že na utkání bylo přítomno několik diváků, kteří viděli i mediálně známý případ okresního přeboru SKP Beroun – SK Nižbor. Všichni se shodli, že to, co se událo ze strany rozhodčích na Tyršově stadionu, bylo jen slabým odvarem proti tomu, co se dělo v úterý Na Jánské. Smutné je, že takový výkon předvede rozhodčí, který si dělá ambice na postup do divize a na tomto hřišti začínal svojí kariéru rozhodčího prvním žákovským utkáním.

Loděnice: Sklenář – Frydrych, Kovač, Bartoš (75. Bojko), Herejt, Dostál, Grau, J. Pospíšil (71. Paleček), Mráz, Novák, F. Pospíšil.