Praskolesy – Nižbor 3:0

Hosté začali na půdě favorita bez bázně a hany a úvod utkání se hrál v jejich režii. S postupem času domácí hráči setřásli nervozitu a hra se vyrovnala. Do první šance se dostali v 7. minutě hosté, David P. ale v dobré pozici trefil jen ležícího brankáře. Poté začali hrozit domácí. V 25. minutě si Bednář poradil se střelou Hacmace a o minutu později P. Hrdlička, stojící na hranici malého vápna, nedokázal také dopravit míč do sítě. Ve 37. minutě se vyznamenal domácí brankář při střele M. Davida. Okřídlené pravidlo „nedáš – dostaneš“ platilo i v Praskolesích. Ve 38. minutě po trestuhodné chybě hostující obrany pohodlně skóroval Švejda.

V úvodu druhé půle se po střele Sevalda opět vyznamenal domácí brankář Lukavský. Po hodině hry pak promarnil dobrou šanci k vyrovnání Pick. Poté již začali úřadovat domácí. Dvě velké šance Šindeláře ale gólem neskončily. V 76. minutě se Praskolesy již dočkaly, když se v šestnáctce nejlépe zorientoval Žalud, který zvýšil na 2:0. O minutu později pak Praskolesy definitivně rozhodly, když ideální přihrávku Šindeláře zakončil Švejda – 3:0.Utkání řídil velmi dobře rozhodčí Hájek.

Branky: 38. a 77. Švejda, 76. Žalud. ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Hájek – Pos ml., Pergl.

Praskolesy: Lukavský – Smetana, J. Hrdlička, Šindelář, Drábek, Švejda, Žalud, Hacmac (Jelínek), Šteiner, Kadeřábek, P. Hrdlička.

Nižbor: Bednář – Kučera, Sabou, Lukeš, Sevald, J. Němeček, Pick, M. Němeček, Truksa (Hlaváček), M. David, P. David.

Jaroslav Spáčil