Berounští hokejisté vyhrávají, i když v posledních kolech hráli s největšími favority ligy. Medvědi na domácí půdě porazili v nájezdech Ústí nad Labem, pak senzačně přivezli tři body z Chomutova a v posledním klání na své půdě porazili Znojmo 2:1. Další ze silných protivníků se na berounském zimním stadionu představí v sobotu. Medvědi přivítají aktuálně druhou Duklu Jihlava.

Za zmínku určitě stojí, že půjde o souboj čtvrtého celku tabulky s druhým. I Jihlava se veze na vítězné vlně. Celek z Vysočiny vyhrál sedm zápasů v řadě, ve středu ale narazil v derby na půdě Havlíčkova Brodu, kde prohrál 1:3. V sobotním utkání se dá očekávat oboustranně hokej vysoké kvality. Mimo jiné se střetnou aktuálně dvě nejlepší obrany soutěže.

Střetnutí bude zajímavé i z pohledu, že Medvědi zatím doma vyhráli všechny zápasy a tentokrát přijede celek, který vévodí tabulce venkovních zápasů. Jihlava vybojovala v osmi utkáních na hřištích soupeřů patnáct bodů.

Medvědi si budou muset dávat velký pozor především na elitní jihlavské útočníky Bakuse, Hodka a Čachotského. Prvně jmenovaný vévodí kanadskému bodování 1. ligy (11+11) a jeho parťáci jsou na šestém a sedmém místě kanadského bodování. Právě tito hráči se velkou měrou podíleli na vítězství Jihlavy nad Berounem v prvním vzájemném utkání letošní sezony. Medvědi na půdě soupeře prohráli 0:4, Bakus vstřelil dva góly, když na oba mu přihrál Hodek a Čachotský si připsal vítězný gól.

Nezbývá než věřit, že Medvědi naváží na vítěznou sérii a porazí i Jihlavu. Utkání začne na berounském zimním stadionu v sobotu v 17.30 hodin, jako hlavní rozhodčí jej bude řídit pan Přikryl.