Beroun – Kolín 1:0

Po několika prohrách Berounští sáhli k drobné změně herního pojetí. „V kabině jsme si řekli, že musíme hrát ze zabezpečené obrany,“ poznamenal Lacina, který dodal, že hlavním cílem domácích bylo neinkasovat. „To byl prvořadý úkol,“ doplnil berounský trenér, který také sáhl ke změnám při zahrávání standardek.

Berounští tentokrát nenapadali soupeře u jeho šestnáctky, ale až od poloviny hřiště. „Byli jsme aktivnější, i když jsme soupeře začínali presovat až těsně za půlkou,“ zmínil trenér Lacina. Kolín se v prvním poločase do šance nedostal. Naopak domácí několikrát zahrozili a v 17. minutě se také dostali do vedení. „Před zápasem jsme si říkali podrobnosti ohledně jednoho rohu, mužstvo to pak sehrálo do puntíku a dali jsme z toho gól. To nás hodně uklidnilo a mužstvo to povzbudilo,“ poznamenal Lacina ke gólu, který vstřelil berounský Neuman. Domácí mohli poté přidat i druhý gól, když se do šance dostal Horel. Míč před berounským útočníkem ovšem nepříjemně skočil a Horel přestřelil. „To byla velká šance. Měl to ale dost těžké,“ uvedl berounský trenér.

I po změně stran byli domácí mírně lepší. „Kolín jsme do žádné vážnější šance nepustili. Vyhrávali jsme většinu soubojů a tím jsme ovládali střed hřiště,“ podotkl Lacina. Berounští pak mohli zvýšit své vedení, po centru Nováka se sám před brankářem ocitl Horel, míč ale trefil hlavou špatně a Čižinský své spoluhráče zachránil. „To volalo po gólu. Kdybychom to proměnili, tak jsme utkání dohráli bez nervů. Takhle to bylo do poslední minuty otevřené. Zápas jsme ale zvládli,“ těšilo trenéra Lacinu, který si pochvaloval výbornou hru obrany. Skvěle zahrál zejména Pavel Choc. „Podal vynikající výkon, zápas se mu povedl. Obrana šlapala na sto procent,“ dodal Lacina, který také zmínil, že vítězství domácích je zasloužené. „Myslím, že jsme byli aktivnější a byli jsme lepším týmem. Vítězství jsme si za bojovnost zasloužili,“ uvedl berounský trenér.

Branka: Neuman. Poločas: 1:0. Diváci: 130. Rozhodčí: Chovanec. Bez karet.

Beroun: Lacina – Choc, Klička, Vlček (Chroust), Novák – Dochtor, Osvald, Němec, Neuman (Vopěnka) – Horel, Hájek (Michalík).