Odešlo pět hráčů základní sestavy

Berounské družstvo opustila řada fotbalistů. Do Motorletu Praha se vrátili brankář Kučera a obránce Sajner. Němec odešel do Štěchovic a v Berouně nepokračuje ani Stančík, který zamířil na Slovensko. Tím ale výčet odchodů nekončí. Štěpán Vlček zamířil do Trubína, čímž získal celek okresního přeboru výraznou posilu. Odešlo tedy pět hráčů základní sestavy. „K tomu máme zraněné hráče. Miloš Novák, který nehrál celé jaro kvůli zlomené noze, si ji zlomil znovu. V posledním přípravném utkání se navíc zranil Vopěnka a dva týdny je zraněný Michalík. Budeme mít velké problémy vůbec to mužstvo poskládat dohromady,“ přiznal Sládek. Kdy bude moct Vopěnka zasáhnout do hry zůstává ve hvězdách. „Má natažené vazy v koleně. To může být otázka týdne ale i měsíce,“ dodal Sládek.

Beroun ale nehlásí jen odchody. Z Motorletu Praha přišli mladý brankář Pettík, obránce Pokrovský a útočník Valenta. Dále berounské řady rozšířil obránce Cihelka z Králova Dvora. „Obnovili jsme hostování Pobiše z Písku, Kličky z Králova Dvora, Šímy z Hýskova a Černého ze Všeradic. Na dalších hráčích se pracuje. Uvidíme, jak to dopadne. Každopádně mohu říct, že loňské mužstvo bylo kvalitativně výš,“ poznamenal Josef Sládek.

Pobiše trápí zkrácené šlachy

Otazník ovšem visel nad zdravotním stavem Sama Pobiše, kterého dlouhodobě trápil zraněný kotník. „Měl by hrát. Nakonec se zjistilo, že to zranění, se kterým laboroval v minulé sezoně, není kotník, ale zkrácené šlachy. Neodhalila to ani magnetická rezonance. Až teprve doktor Dvořák na rentgenu zjistil, že s kotníkem nic není a co Pobiše rok a půl trápí. To by se dalo posilováním a nějakými cviky léčit. Věříme, že se to zlepší,“ poznamenal místopředseda berounského klubu.

Na jaře se v áčku několikrát dobře uvedli dorostenci Rigo a Počta, ti ale podle všeho v nadcházející sezoně budou hrát v Berouně dorosteneckou ligu U19. „Zatím by měli hrát za dorost, ale pokud by v áčku nastala nouze, protože tu výkonnost mají, tak to budeme muset řešit. Ale díky tomu, že družstvo U19 se dostalo do ligy, tak do toho nechceme sahat. Ta varianta ale může nastat,“ potvrdil Sládek.
Podle všeho čeká berounské družstvo hodně náročná sezona. Díky řadě změn v kádru toho Berounští v přípravě moc nenatrénovali. „Díky tomu, že někteří hráči odešli na poslední chvíli a jiní přišli teprve minulý týden, prakticky až na zápas do Rokycan, účast na tréninku byla slabá. Ale ti hráči, kteří přišli, trénovali ve svých oddílech. Prostě to budeme lepit na poslední chvíli a asi i v průběhu sezony. Hlavně začátek bude hodně hektický a pokud nepřivedeme další lidi, tak jsem na to sám zvědavý,“ uvedl Josef Sládek, který doplnil, že Beroun bude hrát mistrovské zápasy na hřišti Na Ostrově, a to v sobotu v čase úředního začátku.