ČLU BEROUN – OSTRÁ 1:3

Zápas se hrál netradičně až v neděli odpoledne. Na Ostrově bylo totiž utkání věnováno spolku Dobromysl. Ostrá byla i přes dobré výkony ČLU mírným favoritem. „Potvrdilo se do puntíku, co jsme věděli. Ostrá se představila jako kompaktní tým s dobře organizovanou defenzivou a nebezpečnými standardními situacemi. Nezbývá než soupeři pogratulovat k vítězství, v takovýchto vyrovnaných utkáních rozhodují o výsledku drobná zaváhání a těch jsme tentokrát udělali více my. Na druhou stranu musím ocenit náš bojovný a po přestávce chvílemi i fotbalový výkon. Minimálně k bodu jsme měli blízko," řekl v úvodu svého hodnocení trenér domácích Roman Hrubeš.

Oba týmy začaly opatrně, jako první se připomněli hosté, ti navíc dali těsně před odchodem do kabin první branku. A po návratu na hřiště přidali ještě druhý. „Obě branky soupeře padly po takřka totožných situacích, když jsme se nedokázali dobře vypořádat s dlouhými auty do pokutového území. V prvním případě v 45. minutě usměrnil míč hlavou do branky Herzán. Ve druhém případě sice míč ještě odhlavičkoval Miloš Novák, bohužel pouze ke zcela nekrytému Müllerovi na vápně, který utěšenou střelou nedal Hejcmanovi šanci. Z mého pohledu hodně laciné branky," litoval Roman Hrubeš.
Ten se mohl zaradovat v 68. minutě, kdy snížil Michal Novák. „Naději vykřesal Michal Novák, když z přímého kopu z pětatřiceti metrů vyslal projektil na branku a míč s přispěním gólmana Maliny skončil pod břevnem. Michal měl na hlavě gól i za stavu 0:1 ve 48. minutě, jeho hlavičku z bezprostřední blízkosti reflexivně zneškodnil Malina. Možná ještě ani dnes sám neví jak," připomněl další šanci domácího kanonýra berounský kouč.

Po snížení začali domácí riskovat a snažili se o vyrovnání. „Závěrečných dvacet minut jsme vsadili vše na jednu kartu. Dlouhými nákopy jsme se snažili dostat soupeře pod tlak. Výsledkem bylo ale pouze několik rohových kopů, ty jsme po hříchu ještě navíc zahrávali velice zle. V poslední minutě tak rozhodl Málek, který na půlce předskočil Hejcmana a skóroval do opuštěné branky," řekl Hrubeš.

„Odehráli jsme dobré utkání a zaslouženě jsme zvítězili. Nebylo to ale snadné, Beroun měl na jaře tři výhry," uvedl po zápase spokojený trenérvítězného mužstva Jiří Kafka.

Jak jsme již uvedli, utkání mělo slavnostní rámec. „Z výsledku jsme samozřejmě smutní, předvedenou hrou jsme ale určitě přispěli k atraktivnímu duelu. Sportovně je třeba soupeři, který se ne náhodou pohybuje na nejvyšších příčkách tabulky, pogratulovat. Větší radost nám tak pochopitelně přinesla charitativní akce. Rád bych touto cestou poděkoval všem divákům, kteří svým vstupným přispěli na konto Dobromysl a zapomenout nesmím ani na hráče Českého Lva-Unionu, kteří se do této akce zapojili také. Celkově byla na konto organizace věnována částka šest tisíc čtyřicet korun," dodal Roman Hrubeš.