Zápy – Beroun 2:3

První půli odehráli velice dobře, měli řadu šancí. Hráli hodně aktivně a do 30. minuty šli třikrát do čistého sóla, dvakrát však nedal Horel a jednou Hájek. „Volalo to po gólech. Kdyby to bylo tři nula nikdo se nemohl divit,“ uvedl berounský trenér Vladimír Lacina.

Beroun skóroval po půlhodině hry, kdy Horel napadal soupeře u rohového praporku, vybojoval a dal volnému Hájkovi, který se do prázdné nemohl mýlit – 0:1. Takhle skončila půle.

I po změně Berounští pokračovali v aktivním pojetí, ale jen do určité fáze utkání. V 52. minutě Hájek pěkným gólem po kličce a trefě přes celou branku zvýšil a o deset minut později krásnou střelou zpoza vápna skóroval Horel – 0:3. „Zdálo se, že je po zápase. Měli jsme to pevně v rukou. Bohužel jsme si to vlastní nedisciplinovaností zkomplikovali,“ podotkl Lacina.

Po chvilce domácí zahrávali standardku a Petržílka pěknou trefou snížil na 1:3. Zápy ožily a začaly být agresivnější v osobních soubojích. V 70. minutě byl faulován Horel, což rozhodčí odpískal, jenže Dochtor si pustil pusu na špacír a byl vyloučen.

Navíc Zápy v té samé minutě snížily. Po rychlém protiútoku Berounští faulovali ve vápně a domácí penaltu proměnili – 2:3. „Zápy nás poté přitlačily, byly z toho velké závary,“ přiznal Lacina.

Zápas gradoval. V 80. minutě dostal hostující Klička ve vápně loktem, nebyl schopen pokračovat ve hře, sudí však místo penalty zapískal nepřímý kop. Kapitán Horel napodobil Dochtora, neodpustil si ostřejší výrazy a následovala druhá červená pro hosty.

Ti přesto závěr odbojovali a v devíti vedení udrželi.

„Zápas jsme zvládli a body jsme si za těch sedmdesát minut zasloužili. Závěr byl hodně ovlivněn extempore Horela s Dochtorem. To se prostě nesmí stávat a hráčům jsem to řekl,“ dodal trenér Lacina.

Branky: 63. Petržílka, 70. J. Janáček - 28. a 52. Hájek, 60. Horel. Rozhodčí: Chaloupka. ČK: 70. Dochtor, 80. Horel (oba Beroun). Diváci: 100. Poločas: 0:1. Beroun: Hejcman – Novák, Vlček, Klička, Vopěnka – Choc (Šíma), Osvald (Novák L.), Němec, Dochtor – Hájek (Neuman), Horel.