ČLU Beroun – Cerhovice 3:0 (1:0)

Cerhovice předvedly před týdnem slibný výkon s Hořovickem (3:4), Beroun podlehl Přešticím 1:3. I proto hráli domácí na umělé trávě Máchovny od prvního hvizdu velmi obezřetně.

„Od začátku jsme byli hodně aktivní a zápas měli pod kontrolou. Vytvořili jsme si spoustu šancí, bohužel trvá naše bolest z podzimu, a to je jejich proměnění," litoval trenér domácích Jiří Krbeček.

Příležitosti měly ale i Cerhovice, například Pergl nezamířil přesně z malého vápna. „Soupeř byl určitě kvalitní. Pro nás to byla druhá příprava, tentokrát na větším hřišti než na soustředění, takže jsme si zvykali," řekl jeho protějšek Ladislav Cibulka. „Kluci k šancím přistupují někdy lehkovážně nebo volí složité řešení. Potom stačí malá nepozornost v obraně a zápas se vyvíjí jinak. Přesně k tomu málem došlo, naštěstí Hejcman dvě složité střely vyřešil," viděl průběh Krbeček.

V prvním poločase otevřel skóre domácí Marek Horel, po přestávce se prosadil po dobře zahraném rohu Petr Vopěnka hlavou, v závěru po nedorozumění hostů i Vojta Hrdlička. Beroun tedy vyhrál 3:0. „Celkově je s výsledkem samozřejmě spokojenost, ale je potřeba vidět spoustu nedostatků – špatné postavení hráčů při obranné fázi a uvedené šance. Dá se najít ale i hodně pozitivních věcí, ale stále je na čem pracovat," mínil Jiří Krbeček.

„Utkání rozhodly ve prospěch soupeře naše chyby při rozehrávce a nepokrytý roh," dodal Cibulka. „Máme čtrnáct dnů si vše vysvětlit a pokusit se o co nejlepší start do sezony. Pozitivní je zdravotní stav hráčů a dobrá docházka na trénink," doplnil ho Krbeček.