Beroun – Rokycany 5:1

V utkání dostali na straně domácích šanci hráči širšího kádru a trenéra Vladimíra Lacinu nezklamali. „Zápas mě mile překvapil,“ poznamenal trenér, který zmínil, že dobrý výkon podali mimo jiné Přibyl, Hlávka a Hruška. „Celý zápas se hrál v naší režii, tomu odpovídá i výsledek. Odehráli jsme to dobře. Celé mužstvo hrálo slušně,“ pokračoval spokojený trenér, který zmínil i novou tvář v berounském kádru. „Velikou posilou, pokud se nám to podaří dotáhnout, bude Tomáš Frydrych, který přišel z Loděnice. Ve středu zálohy odehrál výborný zápas,“ uvedl Lacina, který chválil i Martina Šímu. „Zahrál výborně, on je výborný defenzivní záložník,“ poznamenal trenér.

Zápas se vyvíjel jednoznačně pro berounský celek. Hosté se dočkali čestného úspěchu až za stavu 4:0. „Jinak se moc do šancí nedostávali,“ zmínil Lacina.

Branky: Horel 2, Frydrych T., Hruška, Vlček. Poločas: 0:0.

Beroun: Lacina – Přibyl, Grajcar, Vlček, Vopěnka – Hlávka, Frydrych T., Šíma, Spousta – Hruška, Horel.

Beroun – Motorlet Praha 1:2

V neděli čekal fotbalisty Českého Lva – Unionu o poznání silnější protivník. „Soupeř byl kvalitnější,“ potvrdil trenér Lacina, který dodal, že Motorlet měl řadu hráčů na střídání. Střetnutí hrané v Trubíně bylo poměrně vyrovnané. „Oni možná měli více ze hry, ale my jsme měli více šancí,“ uvedl berounský trenér, který tentokrát nenastoupil v brance. Šanci dostal mladík Hejcman.

Motorlet se v utkání ujal vedení gólem přímo z rohu, berounský celek ovšem dokázal do přestávky vyrovnat na 1:1, když se trefil Vopěnka. Motorlet ovšem také dokázal ještě před polovinou zápasu skórovat. „Byl to hloupý gól. Nepohlídali jsme si zkrácený rozehraný roh. Hosté pak nacentrovali na přední tyč a jak byla obrana rozhozená, tak jsme dostali gól,“ uvedl ke gólu trenér Lacina. Berounští mohli ve druhém poločase vyrovnat. „Šancí jsme na to měli dost, brankář to ale pochytal,“ poznamenal Lacina, který je po víkendu vcelku spokojený. „Oba zápasy bych hodnotil pozitivně. Byl jsem mile překvapen,“ dodal Lacina.

Branka za Beroun: Vopěnka. Poločas: 1:2.

Beroun: Hejcman – Novák, Valenta, Vlček, Choc – Spousta, Frydrych T., Grajcar, Hlávka (45. Urban) – Vopěnka, Šindelář.

Ve středu odehrají berounští fotbalisté přípravné utkání v Kněževsi. Zde se střetnou od 18 hodin s Aritmou Praha. V neděli dopoledne pak berounský celek čeká generálka. Od 10.15 přivítají Na Máchovně divizní celek SK Kladno B.